Uudised

Politsei- ja piirivalvekolledži direktor on järgmiseks perioodiks valitud

PPK uus direktor

30. oktoobrist asub Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktori ametikohale Kristian Jaani. 

„Politsei- ja piirivalvekolledži järgmiste aastate suurim väljakutse on oluliselt kasvatada politsei- ja piirvalvehariduse andmise mahtu. Meie kolledžist tuleb peamine järelkasv Politsei- ja Piirivalveametile, kuhu oodatakse väga uusi värskelt erialase hariduse saanud kolleege. Olen veendunud, et Kristian Jaani saab kolledži direktorina politseieriala populariseerimisele ja uute õppurite värbamisele jõuliselt kaasa aidata,“ ütles Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link. 

Rektori sõnul tuleb Jaanile tema töös kasuks pikaaegne juhikogemus ja suurepärane meeskonnatööoskus, mis on heaks eelduseks koostöövõimekuse kasvatamisel partnerorganisatsioonidega. „Samuti on kasuks Jaani pikaaegne kogemus praktilises politseitöös. Ta on töötanud patrullpolitseinikuna, tegelenud kuritegude eeluurimisega kriminaalpolitseis ning vastutanud aastate jooksul mitmete suurürituste turvalisuse tagamise eest,“ märkis Link.

Politsei- ja piirivalvekolledži direktori kinnitab seadusest tulenevalt rektori ettepanekul ametisse siseminister, kes kuulab ühtlasi ära Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori seisukoha. Politsei- ja piirivalvekolledži direktori ametiaeg kestab viis aastat. Senise kolledži direktori Kalvi Almoseni ametiaeg lõpeb 29. oktoobril 2022.

Sisekaitseakadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette päästjaid ja päästekorraldajaid, politseinikke ja piirivalvureid, vanglatöötajaid, maksu- ja tolliametnikke ning sisejulgeolekuvaldkonna tippspetsialiste.

Kristian Jaani töö- ja teenistuskäik

2021–2022 Eesti Vabariigi siseminister
2013–2021 Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri prefekt
2010–2013 Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht
2001–2008 Politsei- ja Piirivalveametis erinevad juhtivad ametikohad
1997–2001 Tallinna Politseiprefektuuris erinevad ametikohad 

Kristian Jaani lõpetas 1999. aastal Sisekaitseakadeemia politsei erialal ja 2014. aastal omandas sotsiaalteaduse magistrikraadi Sisekaitseakadeemias.
2008. aastal tunnustati teda Kotkaristi IV klassi teenetemärgiga.