Uudised

President külastas Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskust

Presidendi külastus

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link tutvustas ringkäigul presidendile õppekeskuse erinevaid ruume ja võimalusi. Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuses on seminariruumid, lasketiir, jõu—ja matisaal, majutus – ja olmeala ning ujula, aga ka eriotstarbeliste sõidukite parkla.

Vabariigi president rõõmustas, et Narva kerkib uusi ja põnevaid hooneid. ’’Üks maamärk jälle juures – Sisekaitseakadeemia hoone keset Narva linna. Ja see hoone on eriline. Alustades tehnoloogiatest ja disainist, sest tegemist on vähemalt arvutuslikult passiivmajaga ja suurima avaliku sektori puithoonega kogu Põhjamaades. Ütleme nii, et kadettide õppe- ja elutingimused on võrreldes minu ülikooliajaga üksjagu muutunud,’’ sõnas Kersti Kaljulaid.

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link tõdes, et on olnud suur au võõrustada Eesti Vabariigi presidenti akadeemia värskeimas õppeüksuses. ‘’Meil on rõõm presidendile tutvustada Sisekaitseakadeemia kõige uuemat õppekeskust Narvas. Oma tegutsemisega Narvas ja Ida-Virumaal tervikuna soovib Sisekaitseakadeemia panustada sellesse, et siseturvalisus oleks kogu elanikkonna asi ja saaks tuge paremast mõistmisest kogukonnas, positiivsetest kokkupuudetest, kogemustest ja ühisüritustest,’’ sõnas Link.

Maja toimib erinevate omanike ja kasutajate koostöös: hoone 1/3 omanik on Tartu Ülikool ning maja püsiva kasutajaskonna moodustavad lisaks akadeemia kadettidele Politsei- ja Piirivalveameti Narvas töötavad piirivalvurid ja kiirreageerijad ja TÜ tudengid ning õppejõud. Kõige suuremas mahus korraldatakse hetkel Narvas või laiemalt ka mujal Ida-Virumaal erinevaid praktikaid. Akadeemia kadettidele korraldatakse tutvumispraktikaid, avaliku korra kaitsmise praktikaid ja piirikontrolli praktikaid. Kolm korda nädalas toimub sisekaitseõpe nelja Narva gümnaasiumi õpilastele, kus teadmisi käivad jagamas nii akadeemia õppejõud kui ka partnerasutuste ametnikud. Terviklikest õppekavadest alustab peagi õpe süüteomenetleja kutseõppe 5. taseme õppekaval. 10. veebruarist alustab õppekeskuses laupäevane eesti keele kursus sisseastujatele.

Siseministeeriumi haldusalas tegutsev Sisekaitseakadeemia on unikaalne terves maailmas, sest kogu riigi siseturvalisusega seotud õpe on koondatud ühte organisatsiooni. Akadeemia valmistab nii kutsehariduse, rakenduskõrghariduse kui ka magistrihariduse tasemel ette sisejulgeolekuvaldkonna spetsialiste. Lisaks korraldatakse Sisekaitseakadeemias täiendusõpet ning osa saab võtta erialasest teadus-, arendus- ja innovatsioonitegevusest. Erialase ettevalmistuse saab pääste-, finants-, justiits- ning politsei- ja piirivalvekolledžist, magistriharidust pakub sisejulgeoleku instituut. Sisekaitseakadeemia visioon on kujuneda aastaks 2025 Euroopa parimaks siseturvalisuse õppe- ja teaduskeskuseks.