Uudised

Sisekaitseakadeemia parimad sportlased

Parimad sportlased

Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul aktusel Sisekaitseakadeemias said tunnustuse ka aasta parimad sportlased.

Sisekaitseakadeemia 2022. aasta naissportlase nominendid õppuritest olid kergejõustiklane Anete Siman päästekolledžist, ujuja Laurika Lint finantskolledžist ja Grete Kukk politsei- ja piirivalvekolledžist. Parimaks valiti politseiametnikuks õppiv Grete Kukk, kes oli eelmisel aastal Eestis oma vanuseklassi parim kiiruisutamises.

2022. aasta meessportlase nominendid õppuritest olid Eesti MMA ja lukumaadluse meister Danila Gorbunov, mitmetes pallimängudes akadeemia esikohameeskondadesse kuulunud Gregory Fenko politsei- ja piirivalvekolledžist ja Marko Mumm justiitskolledžist. Aasta sportlaseks valiti Marko Mumm, kes tuli jõutõstmises Eesti üliõpilaste ja jõustruktuuride absoluutseks meistriks.

Rahvahääletuse võitjaks õppurite arvestuses osutus Remys-Bert Ville justiitskolledži vanglaametniku erialalt. Remys tuli üliõpilasmeistriks jõutõstmises ja on akadeemiat mitmekülgselt esindanud ametkondlikel ja ylispordi võistlustel. 

Õppurite aasta sportlase nominendid ja rahvahääletuse võitja saavad sportimise toetuseks 100-eurose ja aasta sportlaseks valitud õppurid 200-eurose lisastipendiumi.


Naistöötajatest valiti parimaks sportlaseks taas Mirjam Vint, kes uuendas enda vanuseklassi Eesti rekordeid maratonis ja poolmaratonis.

Meestöötajatest valiti samuti järjekordselt parimaks Raido Liitmäe, kes tuli eelmisel aastal Eesti meistriks nii kreeka-rooma maadluses kui ka sumos. Raido võitis töötajate kategoorias ka rahvahääletuse parima tiitli.


Sisekaitseakadeemias aasta sportlase valimiste traditsioon sai alguse 2000. aastal, mil aasta sportlaseks valiti Marko Albert. Selle tunnustuse on saanud näiteks ka Allar Raja, Maarika Võsu, Irina Embrich, Heiki Nabi, Olavi Allase, Kelly Nevolihhin, Richard Karelson ja Katrin Smirnova.