TehnoLoogika – tehnoloogia trendid ja suunad globaalses kontekstis (MOOC)

Õppijad läbivad iseseisvalt e-kursuse, mille tulemusel omandavad teadmised ühiskonna arengut mõjutavatest tehnoloogia trendidest ja prioriteetsetest arengusuundadest.

Eesmärk

Koolituse tulemusel on õppijal teadmised ja teadlikkus tehnoloogia arengusuundadest.

Sihtgrupp
Kõik inimesed, kes tunnevad huvi tehnoloogia arengu ja mõju vastu.
Õpiväljundid

Kursuse tulemusel õppija:

  • selgitab peamisi globaalseid tehnoloogia arengusuundi, luues seoseid oma töökeskkonnaga;
  • kirjeldab tehnoloogia arenguid ning analüüsib neid oma eriala vajadustest lähtuvalt;
  • teab tehnoloogia kasutamisega seotud riske ja eetilisi norme;
  • mõtestab tehnoloogiat kui abivahendit, mille abil on võimalik pakkuda ühiskonnale paremat ja efektiivsemat teenust.
Sisu

Tegemist on iseseisvalt läbitava e-kursusega. 

Kursus koosneb 9-st teemamoodulist:

1. Asjade internet ja sidevõrgud: mobiilsed sidevõrgud Eestis, sidevõrgud kui eeldus asjade interneti toimimiseks, asjade internet ja suurandmed, asjade internetiga kaasnevad küberkohad, asjade interneti ja suurandmete potentsiaal, uute küberriskide maandamine.

2. Mehitamata sõidukid: mehitamata õhusõidukite areng, tehnilised eeldused mehitamata autode arengus, autonoomsete sõidukite tasemed, mehitamata sõidukite seadusandlus ja regulatsioon, vastutajad.

3. Tehisintellekt: tehisintellekti peamine kasutusala, tehisintellekti erinevus tavalisest arvutiprogrammist, närvivõrgud - läbimurre tehisintellektis, nende treenimine, tehisintellekt mehitamata sõidukites, tehisintellekti rakendusvõimalused, praktilised takistused tehisintellekti kasutamisel.

4. 3D printimine: 3D printimise tüübid, 3D printimine kui uut liiki tootmine, 3D printimise võimalused, 3D printimine kodus ja hariduses, piiratud käibega esemete printimine, intellektuaalse omandi kaitse.

5. Tehisreaalsus: arvutite loodud maailmad, õppimise ja proovimise keskkond, milline reaalsus on parem, hübriidreaalsus Sisekaitseakadeemias, liitreaalsus Tallinna Tehnikakõrgkoolis, tehisreaalsuse mõju inimesele.

6. Suurandmed (Big Data):  Excel ja sellest edasi, andmemajanduse tulek, paberilt digitaalsetesse andmetesse üleminek, andmete mõju organisatsioonile, andmete ristkasutuse potentsiaal, suurandmed kui oluline töövahend, suurandmete ajastu, andmeprojektide väärtus ja riskid.

7. Identiteet ja biomeetria: Identiteet ja selle haldamine, Eesti isikukoodi eripärad, biomeetria kiire areng, biomeetria kasutus Eestis, isikutuvastuse väljakutsed, biomeetria tulevik. 

8. Personaalmeditsiin: personaalmeditsiini neli suunda, geeniuuringute kasu, personaalmeditsiini näited, teadustööst reaalse tervisetooteni, tehisintellekti terviseandmete analüüs, perearsti kui tervisenõustaja roll.

9. Plokiahel ja krüptoraha: plokiahel ja andmekaitse, keskse juhita süsteem, krüptoraha väärtus, krüptoraha buum, plokiahel tarneahelas ja meditsiinis,  plokiahelate areng ja roll tulevikus.

Õppija vaatab/kuulab iga tehnoloogia trendi kohta video- või audiomaterjale, tutvub lisamaterjalidega ning sooritab testid moodulite lõpus, esitab loovtöö ja hindab kaasõpilaste töid.

Õppemeetodid: iseseisev õpe, testid, iseseisev töö (loovtöö).

Maht
52 ak/h
Kontakt
koolitus@sisekaitse.ee

Küsi pakkumist

Küsi pakkumist

Tärniga (*) märgitud kohustuslikud väljad.

This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.