Uudised

Akadeemia 2022. aasta parima sportlase valimistel käib rahvahääletus

sportlaste tunnustamine

Töötajatest parimate sportlaste autasustamine 2022. aasta pidulikul rivistusel (R. Kooskora foto)

Sisekaitseakadeemia kadettidest parematele sportlastele on loodud võimalus kandideerida semestri spordistipendiumile, aga traditsiooniliselt valitakse igal aastal ka parim mees- ja naissportlane nii kadettide kui töötajate seast. Kandidaatide ülesseadmiseks oli vaja neilt andmed kätte saada ning järgnev on loetelu 2022. aasta parematest saavutustest, mis kandideerimiseks esitati.

Meesõppuritest on üheks kandidaadiks Sven Uue, kes mängib saalihokit Jõgeva Tähe/Olivia meeskonnas, millega sai eelmisel aastal Eesti saalihokiliigas 2. koha ning samuti aitas ta akadeemia võistkonnal saavutada hõbemedalid üliõpilaste saalihoki meistrivõistlustel.

Danila Gorbunov politseiteenistuse 1. kursuselt saavutas IMMAF MMA MM-il 5.-8. koha ning ADCC Estonia rahvusvahelistel võistlustel 2. koha. Eesti meistriks tuli ta MMAs ja lukumaadluses (jiu-jitsu).

Remys-Bert Ville (JK) võitis akadeemia ja üliõpilaste meistritiitlid lamades surumises ning võitis jalgpallis esikohti Vanglateenistuse ja akadeemia võistkondades (Kuldpallil, Ylipallil).

Gregory Fenko (PPK) kuulus samuti ylipalli pehmojalgpallis esikoha saanud võistkonda, samuti ka politsei jalgpalli MV meistriks ning Vanglateenistuse jalgpalli meistriks tulnud võistkondadesse ja Leedus peetud piirivalvekoolide võistlustel teise koha saanud PPK koondisse.

Marko Mumm (JK) võitis nii akadeemia kui üliõpilaste lamades surumise absoluutse meistritiitli, tuli absoluutseks meistriks ka jõustruktuuride jõutõstmise AV-l ning Vanglateenistuse lamades surumises. Ta kuulus ka Kuldpallil 1. koha saanud Vanglateenistuse võistkonda, üliõpilaste suvemängudel võidu saavutanud köieveo ja auto lükkamise meeskondadesse ning läbis sõudeergomeetril maratonidistantsi.

PPK lõpukursuslane Vladislav Tsvetkov on olnud akadeemia jalgpallimeeskondade väravavaht mitmete heade saavutuste puhul – üliõpilaste saalijalgpalli MV 2. koha võitmisel, politsei jalgpalli meistritiitli saamisel ning Vanglateenistuse võistlustel justiitskolledži võistkonnas esikoha võtmisel, kusjuures ta valiti siis ka võistkonna parimaks mängijaks.

Naisõppuritest saime kandideerima finantskolledži esmakursuslase Laurika Lindi, kes eelmisel aastal jõudis finaali Helsingi Swim Meet rahvusvahelises konkurentsis vabaltujumises ning sai sellel võistlusel 50 meetri distantsil 6. ja 100 meetris 7. koha. Eesti pika raja ujumise meistrivõistlustelt on Laurikal ette näidata kuld 100 m vabaltujumises ning lisaks veel mitu individuaalset ja võistkondlikku medalit muudel distantsidel. Samuti võitis ta esikoha ja mitmeid teisi auhinnakohti ka Eesti ujumise karikavõistlustel.

PPK esmakursuslane Katriin Hansalu võitis auhinnakohti rahvusvahelistelt ujumisvõistlustelt Lätis ja Bosnia-Hertsegoviinas, Helsingi Swim Meet parimaks kohaks oli 10. koht 200 m seliliujumises. Samuti sai ta naiste absoluutarvestuses 4.-5. kohti Eesti karikavõistlustel ja meistrivõistlustel 200 m selili- ja 400 m kompleksujumises, Kalev Open ujumisvõistlustel võitis 200 m seliliujumises 2. koha.

Sügisel PPKs õpinguid alustanud Grete Kukk tuli eelnevalt aasta vältel Eesti juunioride meistriks lausa viiel kiiruisutamise alal, oli ühel alal teine ja teise koha sai ka naiste arvestuses mass-stardis. Samuti võitis Grete mitmeid rulluisuklubi sprindisarja sõite naiste arvestuses ning rulluisu Eesti meistritiitleid U19 klassis.

Anette Peltser (samuti PPKst) on olnud edukas suusavõistlustel: Eesti MV-l naiste arvestuses 8. koht, N20 kolm 4. kohta ja 5. koht, Eesti MV-l rullsuusatamises N20 2. koht ja 4. koht. Juunioride MV katsevõistlustel 15km - 3. koht, Alexela noortesari 2022 - N20 üldkokkuvõttes 2. koht, VKA Staier Talvejooks naiste seas 2. koht.

Lorely Kõrvel PPK 2. kursuselt alustas eelmisel aastal võistlemist Eesti täiskasvanute koondises ning debüteeris orienteerumise MK-l Šveitsis ja Euroopa MV-l. Eesti MV-l sai ta tugevas konkurentsis tavarajal 4. ja sprindis 5. koha. Lorely tuli politsei meistriks orienteerumises ning Lätis peetud SELLi mängude orienteerumises sai 4. koha.

Mitmekülgne Keity Vaistla justiitskolledžist ei pidanud alguses ise märkimisväärseks mainida, et oli tulnud Eesti meistriks Mölkkys nelikutele ning naiste seas saanud samal alal Eesti MV-l 4. koha, aga koos andmete esitajaga sai info üles otsitud. Mölkkys võitis ta ka piirkondlikke meistrivõistluseid. Kergejõustikus võitis Keity Vanglateenistuse võistlustel peaaegu kõik alad – 100 m jooksu, kõrgushüppe, odaviske, kuulitõuke, kettaheite, 4x100 m jooksu ja oli teine kaugushüppes. Samuti tuli Keity võitjaks Vanglateenistuse jõuraja läbimises, reketlonis ja nooleviskes, oli kolmas sisesõudmises ning krossijooksus. Akadeemia meistriks tuli ta lamades surumises ja sisesõudmises ning kuulus 2. koha saanud rahvastepalli naiskonda.

Anete Siman (PÄK) uuendas eelmisel aastal Lätis SELLi mängudel 4. kohale tulles Sisekaitseakadeemia rekordit 200 m jooksus (25,23) ning Eesti üliõpilaste MV-l 400 m võites tegi samuti uue akadeemia rekordi (1.02,38) Lisaks võttis ta üliõpilaste MV hõbemedalid 60 m ja 60 m tõkkejooksus. Eesti täiskasvanute MV-l oli individuaalselt kõrgeimaks kohaks 200 m jooksu 5. koht, teatevõistluses tuli ka Eesti meistriks ning sai mitmeid auhinnakohti suvistel karikavõistlustel. Lisaks kergejõustikule osales Anete ka Vanglateenistuse võistlustel esikoha saanud justiitskolledži võrkpallivõistkonnas, võitis ylipallil vabavisete võistluse ja aitas kaasa jalgpallivõidule ning teatevõistluste 3. kohale, samuti kuulus akadeemias esikoha võitnud rahvastepalli naiskonda.

Helena Kaal finantskolledžist on olnud edukas ratsutamise koolisõidus ning esindanud Eestit edukalt noorte klassi rahvusvahelistel Eestis toimunud võistlustel, võites seal auhinnakohti, ning pääsenud finaali ka Põhjamaade võistlustel. Eesti MV-l koolisõidus noorte klassi sai ta teise koha (1. osavõistluse 2. koht, 2. osavõistluse võit) ja püstitas isikliku rekordi.

Johanna Soover (PÄK) tuli Balti kergejõustiku MV-l naiste seas kolmikhüppes kuuendaks (12.40), Eesti MV-l U23 klassis sai kolmikus 2., 100 m jooksus ja 60 m tõkkejooksus 3. koha. Samuti kuulus ta 4x100 m Eesti meistriks tulnud teatenaiskonda.

Kui õppurite naiste ja meeste kategooriatesse õnnestus rohkem kandidaate osalema meelitada, siis töötajatest esitasid enda tulemused vaid kaks meest ja kaks naist. Nii ei saa näiteks praegusel rahvahääletusel valida kergejõustikus, korvpallis ja jõuradadel edukalt esinenud Ivo Kitsingut, kettagolfar Raimo Kimmelit, laskmises ja ujumises politseivõistlustel edukalt esinenud Oliver Purikut, tennises edu saavutanud Kerly Randlast ega mitmeid teisi akadeemia, ametkondlikel või muudel võistlustel osalenud kolleege.

Meestöötajate konkurentsis on võimalik hääli anda kreeka-rooma maadluses ja sumomaadluses Eesti meistriks tulnud JK instruktorile Raido Liitmäele. Sumo Euroopa MV-l sai Raido 5. ja kreeka-rooma EM-il 13. koha. Lisaks mitmele rahvusvahelise maadlusvõistluse auhinnakohale on Raidol ette näidata ka MyFitness CrossTraining Battle Fittest In Baltics finaali  esikoht, ta võitis ülekaalukalt Vanglateenistuse jõuraja läbimise, sai kergejõustikus esikohti ja auhinnakohti, ning teise koha Eestimaa jõumängudel Under Armour powertrack jõuraja läbimises nii individuaalselt kui meeskondlikult. Üliõpilaste Kääriku suvemängudel oli Raido õppejõudude võistluses teine ja rammumehe võistluses kolmas ning andis väärtusliku panuse autolükkamise ja köieveo võitudesse.

Akadeemia võistlustel on Raido samuti aktiivselt kaasa löönud ja ka seal auhinnakohti võitnud.

Lisaks esitati valimistele PPK vanemõpetaja Peeter Aani tulemused. Peeter tuli vanuseklassi võitjaks politsei ujumise MV-l 50 m vabaltujumises, osales esikoha saanud PPK teateujumise võistkonnas ja oli kolmas 50 m rinnuli distantsil. Politseivõistlustest sai ta ka võistkondliku teise koha teenistuspüstolist laskmises. Lisaks esindas Peeter kolledžit Balti riikide piirivalvekoolide võistlustel, kust saadi 2. koht.

Naistöötajatest saime kirja PÄK esindaja Mirjam Vindi saavutused – ta uuendas Eesti vanuseklassi rekordit nii maratonis kui poolmaratonis, saades Tallinna maratonil naiste üldarvestuses 4. koha ja Tartu Linnamaratoni poolmaratonil naiste seas 2. koha. Lisaks tuli ka kõrge 6. koht Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustelt 6 km distantsil. Mirjam tuli ülekaalukalt akadeemia krossijooksu meistriks ning võitis auhinnakohti paljudel rahvajooksudel.

Kandidaatide massi lisamiseks on esitatud ka spordijuhi Epp Jalaka tulemused - vanemate vanuseklasside auhinnakohad Vanglateenistuse kergejõustikult ja jõuraja läbimisest, politsei ujumisvõistlustelt, üksikud esikolmiku kohad EASLi võistlustelt ja akadeemia meistrivõistlustelt.

Rahvahääletusel, mis kestab kuni 10. veebruarini, saab valida ühe kõige parema sportlase õppurite ja ühe kõige parema sportlase töötajate seast. Hääletamise link on kõigile õppuritele ja töötajatele e-postiga saadetud. Kasutage võimalust kaasa rääkida rahva lemmiksportlaste valimistel!