Uudised

Akadeemia lõpetavad paljud edukad sportlased ja spordi edendajad

sportlased

                                                                                                           (Fotol Laura Trašanov ja Sofia Kosareva)

Lõpuaktuseni on jõudnud meie korvpallistaar Sofia Kosareva, kreeka-rooma maadluses rahvusvahelisi võite noppiv Richard Karelson ning paljud teised õpingute jooksul häid sporditulemusi näidanud kadetid.

 

Sisekaitseakadeemias toetatakse võimaluste piires sportlaste topeltkarjääri – õppimise ja sportimise ühendamist. Algab see juba sisseastumisest, mil kandidaadid saavad taotleda lisapunkte tippsportlike saavutuste eest. Õpingute jooksul võib kandideerida semestri spordistipendiumitele ning ka üliõpilaste tiitlivõistlustel või muudel rahvusvahelistel võistlustel akadeemia esindamiseks on lisastipendiumite või osaluskulude arvete tasumisega kaasa aidatud. Oluline on toetada suure sportliku sihiga noori, et nende treeningu- ja võistlemisind kõrgkooliõpingute ajal ei raugeks.

Sel õppeaastal oli juba mõne kuu eest PPK kutseõppe lõpuaktus, kus spordisaavutuste eest tunnustati Airi Avameri, kes on valitsev Balti meister lauatennises ning võitis ka SELLi mängudel kuldmedali. Lisaks politseiametniku eriala omandamisele lõpetab Airi sel aastal eksternina ka Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Politsei kutseõppes lõpetas ka jooksukrossil politseimeistriks tulnud ja rahvusvahelistel politseivõistlustel osalenud Ksenia Savchenko.

Juuni ühisel aktusel saab PPKs kõrgharidusõppe läbimise eest lõputunnistuse Sofia Kosareva, kelle korvpallimängule on saanud kaasa elada nii akadeemia, ülikoolide, jõustruktuuride mängude kui ka Eesti ja rahvusvaheline publik. Sofia on kuulunud Eesti korvpalli rahvusnaiskonda ning võitnud mitmeid kõrgeid tiitleid alguses Tallinna Ülikooli, viimasel aastal TalTechi naiskonnas. Eelmise aasta lõpus tunnistati ta naiste karikafinaali kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Justiitskolledži kutseõppes lõpetab Richard Karelson, kes kuulub Eesti koondisesse ning on ka õppeajal käinud Eestit tiitlivõistlustel esindamas. Kõrghariduse saab samast kolledžist Angela Sööt, kes on edukalt ja kaasakutsuvalt juhtinud üliõpilasesinduses spordi ja kultuuri valdkonda ning võitnud samuti akadeemiale hulganisti medaleid paljudelt üliõpilasvõistlustelt.

PPK lõpetajate seas on ka mitmete aastate vältel üliõpilaste ja politsei ujumise meistrivõistlustelt medaleid noppinud ja akadeemia rekordeid uuendanud Alex Lõvi ning jooksudes, rattasõidus ja ujumises nii üliõpilaste kui ametkondlikelt võistlustelt medaleid võitnud Kaarel Trepp.

Päästekolledži kutseõppe lõpetab jõualadele spetsialiseerunud Kristjan Puusepp, kes võistleb ühtlasel edukalt nii sisesõudmises, jõutõstmises kui rammumehe võistlustel ning tõi akadeemiale SELLi mängudelt sel aastal ka hõbemedali. Lisaks on päästekolledži kutseõppuritest olnud akadeemia spordistipendiaadiks ning osalenud edukalt suusa- ja jooksuvõistlustel Danny-Rocco Anton. Kristjanile hingab rammumeeste aladel ja sisesõudmises kuklasse sama kolledži lõpetaja Bret Ziukson.

Justiitskolledži lõpetajatest on akadeemia spordisaavutustesse olulise panuse andnud ka Rait Kivi mitmete jõualade võitudega ja Sten Haasma energilise võistkondade moodustamise ning võistluste läbiviimisega ning medalikohtadega pallimängudes. Õppeaja vältel on kolledžit ja akadeemiat spordis aktiivselt ning edukalt esindanud lisaks veel Kevo Jürmann, Erki Palusoo ja Egert Meriste.

Finantskolledži lõpetajatest on mitmete aastate vältel panustanud saalihoki edendamisse ja treeningute korraldamisse Jaana Põder, spordi turundamises ja sponsorite leidmises on suure töö teinud Maris Praats ning olulise panuse nii korraldamisse kui võistlemisse andis ka eelmine üliõpilasesinduse juht Aule-Merlin Vihlver.

PPK lõpetajate seast on Teele Utsal edukalt esinenud käsipallivõistlustel ning osales ka käsipalli naiste koondisega rahvusvahelistes kohtumistes.

PPKst tuleb kindlasti esile tõsta Tarmo Randveri panust akadeemia jalgpallimeeskonna moodustamisse ja juhendamisse – eelmisel aastal saadi medalid jõustruktuuride mängudelt, sel kevadel teine koht üliõpilaste saalijalgpallis ja politsei jalgpallimeistri tiitel. Tema kursusekaaslastest käis kogu õppeaja vältel akadeemia eest jalgpalli mängimas ka Aare Aarma, naistest olid jalgpallis alati väga vajalikud Laura-Liis Tamm ja Astrid Erik, viimane  võistles edukalt ka vastupidavusaladel. Suusatamises sai medalivõite Jete Hendrika Lood, ujumises lõid lõpukursuselgi edukalt kaasa Anastassia Aboljanina ning Tony-Brei Vilbiks. Kuulitõukes püstitas uue akadeemia rekordi Laura Trašanov. Võrkpallis lõi aktiivselt võistlustel kaasa Piret Pulst, korvpallis Julia Smirnova, saalihokis Mattias Otsla ja Karolin Paist, mitmetel pallimängualadel Anna-Maria Sikerskaja.

Suur tänu teile ja head sportlikku jätku eluteele!