Uudised

Akadeemia vilistlane Kaisa Kukk tuli kolmandat korda Põhjamaade politsei maratoni meistriks

maratoonarite foto

Sisekaitseakadeemia oli kaasatud 9.-11. septembril Tallinna maratoni raames toimunud kolmandate Põhjamaade politsei maratoni meistrivõistluste korraldamisse ning rõõmuga võisime tervitada ka akadeemia vilistlaste häid tulemusi nendel võistlustel.

Naiste arvestuses võitis Põhjamaade politsei meistritiitli Kaisa Kukk ajaga 2 tundi 50 minutit ja 22 sekundit ning see oli talle juba kolmas kuldmedal nendelt võistlustelt. Ta oli üldkokkuvõttes kogu jooksu neljas kiirem naine ning tuli võitjaks ka Eesti meistrivõistluste arvestuses.

Politseivõistkondadest olid seekord teistest paremad Norra naised ja mehed. Eesti politseinaiskond võitis hõbemedalid, meeskond tuli väga ühtlase esitusega pronksile.

Naistest läksid võistkondlikku arvestusse kolme parema jooksja ajad ning need saavutasid seekord Kaisa Kukk, alles sel suvel akadeemia lõpetanud Johanna Mõtsar ja Kerttu Kaasik. Tunnustust väärib, et kõik Eesti esindusse kuulunud 6 naist läbisid maratoni alla 4 tunni, vaatamata sellele, et mõne jaoks jooks krampide tõttu täiesti ebaõnnestus.

Meestest arvestati võistkondlikult nelja parema tulemust ning meie kiiremal nelikul - Andrei Škubel, Martin Tarkpea, Kristjan Vares ja Steven Rehelem - jäid kõigil ajad alla 2 tunni ja 50 minuti.

Reelika Riimandi fotol on Eesti delegatsioon enne avatseremooniat. Just avatseremoonial oli tänuväärt meie kadettide abi riikide siltide ja lippude kandjatena. Ürituse kordaminekusse panustasid ka akadeemia töötajad.

Võistluse peakorraldaja oli Eesti Politsei Spordiliit koostöös PPAga, kelle valmistatud videot avamisest saab jälgida siit.

Osalenud külalisdelegatsioonide - Norra, Soome, Rootsi, Taani ja Islandi tagasiside võistlusele oli positiivne, kõik läks korda!

Omalt poolt tänavad politsei võistluse organiseerijad Tallinna maratoni tiimi eesotsas Mati Lilliallikuga suurepärase korralduse ja abi eest ning teisi toetajaid, kelleks olid Eesti Kultuurkapital, Tallinna Linn, A.Le Coq ja VisitEstonia.