Uudised

Akadeemias jagati sügissemestri stipendiume

SELLi mängude avarongkäik

Sisekaitseakadeemias on juba traditsiooniks saanud semestri spordistipendiaatide väljaselgitamine ning see täidab hästi tervisliku ülikoolilinnaku programmis olevat topeltkarjääri toetamise kriteeriumi.

Spordiga tegelejatel on palju täiendavaid väljaminekuid ning mõned nendest saavad meie kadetid, kes Eestis või ka rahvusvahelises konkurentsis kaasa löövad, katta spordistipendiumite abil.

Spordijuht Epp Jalakas selgitas, et kuna taotlejate hulk oli suur ning mitmete saavutuste järgi vaadates kandideerijad kas rahvusvahelises spordis või akadeemiat esindades tublid, anti seekord välja kavandatust suurem arv stipendiume. Samas jäävad väljamakstavad summad statuudi võimalikust maksimummäärast mõnevõrra madalamaks, ulatudes seekord 700 euroni. Kõrgema stipendiumi saajaid on kaheksa.

Uhkusega võime nentida, et akadeemias õpib olümpiaks valmistuv tõstja Leho Pent (justiitskolledži 2. kursus), kes saavutas viimasel hooajal Euroopa MV 10. ja MM 30. koha, on tõstespordis järjest püstitanud uusi Eesti rekordeid ning oli SELLi mängudel jõutõstmises teine ja jõustruktuuride jõutõstmise võistlustel esimene.

Lorely Kõrvel (politsei- ja piirivalvekolledži e PPK 3. kursus) võitis esimest aastat täiskasvanute võistlusklassis osaledes orienteerumises Eesti meistrivõistluste medali, kuulus Eesti koondisesse, on esindanud Eestit MK-etappidel ja EMil, osales ka üliõpilaste EMil, tuli PPA meistriks, sai jõustruktuuride võistluste 2. koha ja SELLi mängudel 3. koha. Suusaorienteeruja Birgit Rõõm (PPK 1. kursus) saab samuti stipendiumi vanuseklassi Eesti koondisesse kuulumise ja kõrgete võistlustulemuste eest. Ta on viimasel hooajal saavutanud juuniorite MMil 11. koha, Eesti vanuseklassi MV auhinnakohad ning juba ka PPA orienteerumise MV 2. koha. Birgit esindab jaanuaris Eestit ka üliõpilaste suusaorienteerumise MMil.

Samuti on kõrgema stipendiumi saajate seas kaks Eesti naiste jalgpalli koondislast - justiitskolledži esmakursuslane Sandra Liir Saku Sporting naiskonnast ja Victoria Vihman (PPK 1. kursus), Flora naiskonnast. Aerutaja Albert Orlov (PPK 1. kursus) on Eesti U23 koondise ja Team Estonia liige, enda vanuseklassi mitmekordne meister, Eesti meeste karikavõistluste teine, U23 MMi 17. koht.

Kergejõustiklastest pälvisid kõrgema stipendiumi päästekolledži lõpukursuslane Anete Siman (Eesti MV 100 m 6. koht, 500 m 5. koht, teatejooksudes auhinnakohad, SELLi mängud 200 m 4. koht, 4x100 m 3. koht, jõustruktuuride võistlustel 100 m 1. koht, kuulitõukes 2. koht) ja Jelizaveta Mišina (finantskolledži  2. kursus; Eesti U23 MV - 3. koht kolmikhüppes ja teatejooksus, SELLi mängude 3. koht kolmikhüppes ja teatejooksus, jõustruktuuride võistluste 1. koht kaugushüppes ja 2. koht 100 m jooksus). Mõlemad sportlased on mitmekülgsed ning esindanud nii akadeemiat kui enda kolledžit ka teistel spordialadel.

450eurose semestri spordistipendiumiga toetatakse kümne akadeemia kadeti sporditegevust.

Ahto Liivamäe  justiitskolledži 2. kursuselt on mänginud Raplamaa jalgpalliklubi ja Läänemaa jalgpalliklubiga esiliigas, Tipneri karikavõistlustel ning kandnud käesoleval sügisel akadeemia jalgpallivõistkondade kapteni rolli. Teise meesjalgpallurina sai stipendiaatide hulka Marcus Põder (PPK 3. kursus). Mõlemad Ahtoga kuulusid akadeemia saalijalgpallimeeskonda, kellega osaleti möödunud suvel Horvaatias Euroopa kõrgkoolide meistrivõistlustel. Lisaks Eesti saalijalgpalli üliõpilaste meistritiitlile on Marcus võitnud ka politsei jalgpalli MV esikoha.

Grete Kukk politseiametniku erialalt on võitnud hunniku medaleid Eesti kiiruisutamise meistrivõistlustelt ning rulluisutamises. Tema kursusekaaslane Anette Peltser on saanud murdmaasuusatamises noorte klassis Eesti MV  kuldmedali,  Hawaii sarjas 4 auhinnakohta ning mitu medalit PPA meistrivõistlustelt - suusatamises kuld, 800 m jooksus kuld, krossijooksus hõbe.

Richard Linask  politseiteenistuse eriala 2. kursuselt saavutas SELLi mängudel jõutõstmises 4. koha, üliõpilaste lamades surumise meistrivõistlustel aga esikoha. Päästemeeskonna juhi erialal õppiv Andre Astre on tulnud esikohale Eesti meistrivõistlustel olümpiaragbis ja Soome Ragbi I divisjoni meistriks, samuti saanud auhinnakohti sumos.

Kõik ülejäänud spordistipendiaadid on PPK esmakursuslased. Anett Joandi osaleb jalgpalli Eesti meistriliigas, on kuulunud ka Eesti koondisesse ning esindanud akadeemiat mitmel üliõpilasvõistlusel. Jooksja Eliise Luks on Eesti enda vanusegrupi koondislane, saavutanud U20 Eesti MV 800 m 3. koha ja 2000 m takistusjooksus 3. koha ning tulnud juba ka PPA krossijooksu meistriks. Iluuisutaja Nataly Langerbraur on saavutanud ISU Challenger seeria Budapest Trophy võistlusel 6. koha ning osalenud mitmetel teistel rahvusvahelistel iluuisutamise võistlustel. Pikalt aerutamisega tegelenud Julia Varšavskaja on saanud Eesti MV auhinnakohti ning ka rattasarja auhinnakoha, üliõpilaste lamades surumise MV auhinnakohti, aga kuulus näiteks ka akadeemia võrkpallinaiskonda üliõpilasvõistlustel.

Sisekaitseakadeemia kadettide harrastatavate alade valik on lai. Soovime neile kõigile arukat õpingute ja sportimise ühendamist ning loodetavasti saame peagi kuulda ka uutest headest saavutustest Eesti ja rahvusvahelises spordis.

Lisaks spordistipendiumidele määrati ka Ida-Virumaa stipendiumid. Ida-Virumaa stipendiumi eesmärgiks on piirkonnast pärit noorte motiveerimine akadeemias õppima ja pärast õpingute lõppu valitud erialal samas piirkonnas tööle asuma. Stipendiumi suurus on 1300 eurot õppeaastas. Esmakursuslaste arvestuses määrati Ida-Virumaa stipendium päästja õppekava 1. kursuse õpilasele Valeri Zaitsevile ning 2. ja 3. kursuse arvestuses politseiteenistuse õppekava 2. kursuse üliõpilasele Jonna Kivile. 

Foto on pärit SELLi mängude ametlikult lehelt ning sellel on Sisekaitseakadeemia delegatsiooni liikmed Tartus 2023. aasta mais avarongkäigul. SELLi mängudel osalejate seas on olnud mitmeid akadeemia semestri spordistipendiumi saajaid.