Uudised

ECHO projekti raames koolitati 18 riigi elanikkonnakaitse mehhanismi eksperte

ECHO

​​​​​​18-24. jaanuarini toimus Sisekaitseakadeemias ECHO projekti raames Euroopa Liidu Elanikkonnakaitse Mehhanismi Treeningprogrammi meeskonna juhtimise kursus - SMC (Staff Management Course). Seekordsel koolitusel osalesid 20 eksperti 18 eri riigist. Ekspertide koolitusi korraldatakse konsortsiumis Rootsi ja Taani Kuningriigi partneritega ning need on planeeritud aastani 2021.

Kursuse eesmärgiks oli tasandada ja laiendada ekspertide teadmisi meeskonnatööst ning koordineerimise platvormidest teiste sidusrühmadega. Läbivaks teemaks on informatsiooni kogumine, töötlemine ja vahendamine.

Projektimeeskonna liikmena osaleb Sisekaitseakadeemiast Vadim Ivanov, kelle ülesandeks on kursuse sisu väljatöötamine, ettevalmistamine ja läbiviimine ning lisaks sellele on ta ka üks kursuse lektoritest ja treeneritest.

Sisekaitseakadeemia osaleb projektis ühena kolmest konsortsiumi partnerist, teised kaks on Rootsi Kuningriigi MSB (Swedish Civil Contingencies Agency) ja Taani Kuningriigi DEMA (Danish Emergency Management Agency).

Järgmise kursuse  korraldajaks on Rootsi Kuningriigi MSB ja see toimub 8-14. veebruarini 2020 Revinge Päästekoolis.