Uudised

Helena Veelmaa sai pronksmedalid üliõpilaste jõutõstmise maailma karikavõistlustel

Helena kükk

Juulis toimusid Napoli suveuniversiaad ja ka Tartu üliõpilaste maailma karikavõistlused jõutõstmises, kust Eesti sportlased mitu medalikohta said. Justiitskolledži õppur Helena Veelmaa oli üks õnnelikke medalivõitjaid.

Napolis võistles Sisekaitseakadeemia esindajatest vaid Mihkel Holzmann, kes saavutas kümnevõistluses 8. koha, mis oli ka ühtlasi meie kergejõustiklaste parimaks kohaks nendel kõrgetasemelistel võistlustel. Eestile tõid kuldmedali Lisell Jäätma ja Robin Jäätma plokkvibu segapaaris ning pronksmedali sai Viktoria Bogdanova iluvõimlemise pallikavas.

Tartus peetud üliõpilaste maailma karikavõistlustel jõutõstmises võitis -105 kg kaalukategoorias üldarvestuses hõbemedali ning jõudis ka kõigil kolmel üksikalal kolme sekka Siim Salin (TalTech). Naiste -72 kg kategoorias võistelnud Helena Veelmaa sai kolmanda koha kükis (165 kg) ning võitis pronksmedali ka kolme ala kokkuvõttes, saavutades kõigil üksikaladel ka isiklikud rekordid (lamades surumine 92,5 kg, jõutõmme 170 kg), kusjuures kaks nendest olid ka Eesti rekordiparandused.

Kaalukategoorias -63 kg tegi kaasa ka meie finantskolledži vilistlane Katri Karindi, kes on jõutõstmisega tegelenud vaid lühikest aega. Sellele vaatamata sai ta 19 sportlase konkurentsis tubli 11. koha.

Võistlustel peeti ka kõrgkoolide vahelist arvestust, milles Sisekaitseakadeemia sai naiste seas 20. koha. Tartusse oli tulnud kokku üle 200 võistleja 70 kõrgkoolist, nende võistluste eripäraks kujunes see, et üle poole osalejatest olid naised.