Uudised

Hübriidkonverents Venemaast ja terrorismist

venemaaja terrorism

Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituut korraldab 16. detsembril 2022 algusega kell 10.00 (Eesti aja järgi) hübriidformaadis konverentsi „Venemaa ja terrorism“.

Konverents toimub nii Sisekaitseakadeemia Tallinna õppekeskuses (Kase 61, ruum A108, Tallinn) kui veebis MS Teamsi kaudu.

9/11 rünnakute järel keskenduti terrorismi käsitlemisel paljus islamiäärmuslusele ja immigratsioonile. Siis tekkis terrorismivastase võitluse kontekstis mõiste radikaliseerumine ehk inimese teekond terrorismi toetamise või toimepanemiseni, mis jällegi keskendus Lääne avalikkuse kasvavale murele immigratsiooni, integratsiooni ja islami pärast. Terrorismi liike on aga erinevaid ning sellel korral korraldab Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituut hübriidkonverentsi, mille eesmärgiks on arutada, kuidas radikaliseerumine, äärmuslus, terrorism ja terror asetuvad hoopis Venemaa konteksti. Samas tulevad kõne alla ka terrorismi erinevad mõõtmed, nimelt peale kuritegeliku ka poliitiline ja õiguslik, ehk mida terroristlikuks riigiks kuulutamine Venemaale kaasa toob.

Konverentsi ajakava ja osalemistingimustega saab tutvuda siin.

Ootame rohket osavõttu!