Uudised

Kevadsemestri spordistipendiaadid on kõik edukalt akadeemiat esindanud ning seavad kõrgeid sihte

karikate foto

Sisekaitseakadeemias jagati kevadsemestri spordistipendiume. Kuna taotlejaid ja heade spordisaavutuste ettenäitajaid jätkub, suurendati ka välja jagatavat kogusummat.

Maksimummääras ehk 850-eurose stipendiumi sai 8 õppurit.

 

 • Julija Varšavskaja (politsei- ja piirivalvekolledž, edaspidi PPK) kelle põhiala on aerutamine, saavutas sel aastal sisesõudmise MMil 3. koha ja EMil 2. koha, lisaks hulga auhinnakohti Eesti sisesõudmise võistlustelt. Julija oli edukaim sportlane ka Balti piirivalvekoolide võistlustel.
 • Leho Pent (vanglateenistuse kolledž) on järjepidevalt uuendanud rekordeid Eesti tõstespordis ning kuulunud tiitlivõistluste koondisse. Akadeemiat on ta saanud esindada üliõpilaste ja jõustruktuuride jõutõstmise võistlustel, kus on saavutanud mitmeid esikohti.
 • Kalev Hõlpus (päästekolledž) on Eesti koondislane, Eesti meister 3000 m jooksus ja 3000 m takistusjooksus ning näitas hiljuti head minekut SELLI üliõpilasmängudel, võites akadeemiat esindades kaks kuldmedalit ja püstitades uusi akadeemia rekordeid.
 • Birgit Rõõm (PPK) kuulub suusa-orienteerumises vanuseklassi koondisesse ning on akadeemiat esindades võitnud medali ametkondlikelt orienteerumisvõistlustelt. Tema eesmärgiks on edukas valmistumine järgmisteks rahvusvahelisteks võistlusteks.
 • Lorely Kõrvel (PPK) on võitnud korduvalt varasematel aastatel orienteerumises vanuseklassi medaleid ning tulnud Eesti MV medalivõitjaks ka täiskasvanute arvestuses. SELLi mängudel saavutanud mitmel korral 3. koha ning tulnud korduvalt ka politseimeistriks. Lorely valmistub üliõpilaste MMiks.
 • Eliise Luks (PPK) on järjekindlalt uuendanud enda isiklikke rekordeid jooksudistantsidel ning võitnud medaleid nii vanusegrupi Eesti MV-l, üliõpilaste kui politsei võistlustel, mitmekülgsust näitab, et Eliise kuulus ka üliõpilaste 3x3 korvpallimeistriks tulnud akadeemia naiskonda.
 • Jelizaveta Mišina (finantskolledž) on enda vanusegrupi meister ja medalivõitja kolmikus ning kauguses, saavutas Eesti üliõpilaste MV-l kolm esikohta ja ühe teise koha ning on võitnud kahtedelt SELLi mängudelt kokku 4 medalit.
 • Albert Orlov (PPK) on U23 aerutamiskoondise ja Team Estonia liige, enda vanuseklassi mitmekordne meister, kes valmistub samuti üliõpilaste MMiks.

Meie paremad kergejõustiklased vaatavad ootusrikkalt ka järgmisel aastal Saksamaal toimuvate üliõpilaste maailmamängude poole, ettevalmistus sinna pääsemiseks käib täie hooga.

Veidi väiksema ehk 650eurose semestri spordistipendiumi said seekord peamiselt võistkonnaalade esindajad.

 • Victoria Vihman (PPK) kuulub Eesti jalgpallikoondisse ning on FC Flora koosseisus oselnud edukalt nii Eesti kui rahvusvahelistel võistlustel
 • Anett Joandi (PPK) osaleb samuti FC Floraga Eesti meistriliigas ning rahvusvahelistes kohtumistes, lisaks on Anett edukalt osalenud sisesõudmises ning muudel üliõpilasvõistlustel
 • Sandra Liir (vanglateenistuse kolledž) mängib Saku Sporting jalgpallinaiskonnas ning on saanud auhinnakohti ka üliõpilaste ja ametkondlikel võistlustel.

Kõik kolm jalgpallinaist osalevad juunis politseikoondise koosseisus Põhjamaade politsei jalgpalli meistrivõistlustel, Sandra kaasatakse sinna abipolitseinikuna.

 • Andre Astre  (päästekolledž) on esindanud Eestit olümpiaragbis ning läheb käesoleva nädala lõpus Eesti koondise kaptenina taas võistlema Soome vastu. Ta on tulnud auhinnakohtadele ka sumos ja võitnud üliõpilaste MV medali maadluses.

Semestri spordistipendiumitele kandideerimiseks pidid kõik kandidaadid saama kolledži toetuse ning kellelgi ei tohtinud olla võlgnevusi õpptöös. Tavaliselt on sportlased olnudki sihipäraselt edasipürgijad ning suutnud leida võimalusi õpingute ja kõrgel tasemel sportimise ühendamiseks.

Sisekaitseakadeemia pakub omalt poolt spordis jätkamiseks tuge õppekeskuste spordibaaside, ametkondlike ja üliõpilasvõistluste kulude katmise ning spordistipendiumite näol.