Kohtumine dokumentalist Shahida Yakubiga

Film

12. aprillil tuleb Sisekaitseakadeemiasse briti ajakirjanik, dokumentalist ja teadlane Shahida Yakub (Tulaganova), kellel on 20-aastane töökogemus BBCs ja Channel 4s ning teiste suurte meediakanalite juures. Ta on paljude rahvusvaheliste auhindade võitja. Shahida on kogenud sõjakorrespondent, kes on töötanud Palestiina aladel, Afganistanis, Ida-Ukrainas (2014), Ukrainas (2022–2023), Süürias, Liibanonis ja Iraagis. Tema film „How to Plan a Revolution“ võitis esikoha Berliini filmifestivalil, „Airport Donetsk“ sai esikoha Läti festivalil Artdocfest. Shahida oli kaasprodutsent filmil „Cries from Syria“, mille eest ta nomineeriti Emmy teleauhindadele.

 Sisekaitseakadeemiasse tuleb Shahida oma kahe viimase teosega, millest esimene on juba tuntud „Ukraina varastatud lapsed“ (2023), mis käsitleb deporteeritud Ukraina laste tagasitoomist Vene Föderatsioonist, ja teine „Fleeing Xinjiang“ (2022), mis käsitleb vangilaagreid rahvusvähemustele Loode-Hiinas.

SJI teaduskeskuse korraldatava kohtumise eesmärk on suhtluses publikuga tutvustada Shahida kogemusi töös konfliktpiirkondades ja põneva arutelu tekitamiseks näidatakse sündmusel ka tema eelmainitud filme. Sündmuse töökeel on inglise keel. 

Shahida jätkab Ukraina laste otsimist ja nende tagasitoomist Vene Föderatsioonist koostöös sihtasutusega Päästke Ukraina. Tema tööd on võimalik aidata annetusega.

AJAKAVA *  

Kell 12.45 – 13.00

Kogunemine ja tervituskohv

Kell 13.00

Avasõnad

Film „Põgenemine Xinjiangist“

Moderaator Märt Läänemets, SJI teaduskeskuse teadur

Kell 14.30

Film „Ukraina varastatud lapsed“

Moderaator Natalia Munatajeva, sotsiaalantropoloog

Kell 16.00

Kohtumise orienteeruv lõpp

 * Korraldajatel on õigus ajakava muuta
 

Registreerumine on lõppenud!
 

Sündmus toimub Sisekaitseakadeemia konverentsikeskuse auditooriumis A108 koha peal (Kase 61, Tallinn). Sündmust ei salvestata ega kanta üle veebis.

Täpsema korraldusliku info edastame kõigile registreerunutele e-posti teel sündmusele eelneval päeval.   

Lisainfo:

Triin Rätsepp, teadustöö koordinaator
E-post: triin.ratsepp [at] sisekaitse.ee