Uudised

Meie naiskond tuli üliõpilaste saalijalgpalli meistriks

saalijalgpall

Akadeemia naiskond suutis kolmandat aastat järjest võita üliõpilaste saalijalgpalli meistrivõistlustel esikoha.

 

Sel aastal oli võistlustel päris tihe konkurents - osales 5 naiskonda ning akadeemia võitis turniiril kõik neli kohtumist. Kokku lõid meie naised 9 väravat ning akadeemia väravasse jõudis vastaste pall 2 korral.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Laura-Liis Tamm, kes tegutses efektiivselt kaitses, andis häid väravasööte ja tegi vajalikel hetkedel ka ise tabavaid kauglööke. Ainsana ka varasemalt akadeemia naiskonna eest võistelnud Aliis Jürgen jõudis taas mitme väravani, samuti skooris mitmel korral Astrid Erik. Häid tõrjeid ning lahtiviskeid tegi väravas võistkonna kapten Angela Sööt. Väga olulise panuse võitude vormistamisel andsid ka teised naiskonna liikmed - Greete Rihkrand, Emma Kinnunen ning Margit Fix.

Esindajana Tartus platsi kõrval pöialt hoidnud spordijuht Epp Jalakas nentis, et naiskonna kokkusaamine oli päris keeruline, sest järjest tuli jalgpalli taustaga õppureil ja vilistlastel ette põhjusi, miks nad seekord ei saanud naiskonda tugevdama tulla ning kaks võistlejat pidid osalema ka haigusest taastumise foonil, kuid lõpuks saadi siiski kokku optimaalne koosseis, et meistritiitlit kaitsta. "Hea, et esmakursuslased said selle võistluse taseme ära tunnetada ja omavahel veidi kokkumängu teha, et järgmistele jõuproovidele minekuks ennast veelgi paremini valmis seada," kiitis ta.

Rahule võib jääda ka akadeemia meeskonna esinemisega. Medaleid seekord küll ei võidetud, kuid alagrupist saadi edasi ning kõigis mängudes kas võideti või jäädi viiki. Edasipääsu medalikohtadele nurjas ebaõnnestunud penaltiseeria TTKga.