Uudised

Murastes koguneb rahvusvaheline seltskond koerajuhte ja Frontexi koolitajaid

teenistuskoer vaatab peremeest

27.-31. maini toimub Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskusesse Murastes Frontexi välismissioonile eelnev koolitus koerajuhtidele ja teenistuskoertele jälje ajamises ning inimese otsimises avamaastikul.

 

Koolitusel osaleb 12 koerajuhti ja teenistuskoera Taanist, Soomest, Lätist ja Eestist. Koolitajad tulevad Soomest ja Leedust. Frontexi koolituste eesmärgiks on anda koerajuhtidele teadmised ja oskused teenistuskoera kasutamiseks valvates Euroopa Liidu välispiiri, kasutades selleks ühtseid koolitusstandardeid. Peamine siht on tagada ametnike oskus koos töötada, mis tähendab, et koerajuhtidel on lisaks rahvusvahelise meeskonna töö kogemusele ka ühesugused erialased teadmised ja oskused.

Esmaspäeval, 28.05 toimus pärast avamist ja tutvustusvooru teenistuskoerte tasemekontroll – kuulekuse ja kontrolli harjutused ning koerajuhi ja teenistuskoera koostöö hindamine. Pärast seda jaotati koerajuhid kolme rühma, hiljem lisandusid otsimis- ja teatamisharjutused rühmades. Päeva lõpetas nii koerajuhtide kui ka instruktorite tagasiside.

Teisipäevast neljapäevani tehakse erinevaid ülesandeid ja harjutusi nii koolituskeskuses kui metsas. Viimasel koolituspäeval, reede varahommikust kuni pärastlõunani toimub metsajälje lõpuharjutus, koos kaarditöö ja esmaabi andmisega, mida hindavad koolituse instruktorid.Lisainfo:
Jüri Pajusoo
Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskuse juht
jyri.pajusoo [at] sisekaitse.ee
+372 5179208
Tilgu tee 55c, Muraste