Uudised

Vaata videot: eelmise aasta üks olulisim tähtsündmus - tulekatse

Tulekatse Väike-Maarjas

 

1. novembril 2017 toimus Sisekaitseakadeemia päästekolledži harjutusväljakul Väike-Maarja lähistel tulekatse, kus testiti ristkihtpuidust ehitatud hoone tulekindlust.

Tegemist on puidutöötlemisettevõtte Arcwood toodetud ristkihtpuitpaneelidest (CLT) ehitatud hoonega, mis pandi katse käigus põlema. Katsega sooviti leida ohutut lahendust CLT paneelide kasutamiseks enam kui kahekorruselistes suuremahulistes hoonetes, kuhu pole paigaldatud spetsiaalset kustutussüsteemi.

Lisaks veel selliselt, et siseruumides on puitpinnad osaliselt eksponeeritud. Katse peamiseks eesmärgiks oli leida tasakaal siseruumides eksponeeritud massiivsete puitpindade ja tulekahju arengu vahel nii, et mööbli ja muu sisustuse ärapõlemisel sumbuks tulekahju iseeneslikult (sarnaselt näiteks kivihoonele).

Tulekahju arengust koguti andmeid ligikaudu 160 mõõtepunkti abil. Mõõdeti temperatuuri erinevates konstruktsioonikihtides ja ruumi erinevatel kõrgustel, katsekeha kaalu, õhuvoolude liikumist jms. Katses panid õla alla teadlased ja spetsialistid nii Eestist kui mujalt Euroopast - Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Müncheni Tehnikaülikool, Rootsi uurimisinstituut RISE, Arcwood by Peetri Puit j