Uudised

Selgusid akadeemia kevadsemestri spordistipendiaadid

Liisu Mitt jooksmas

5. märtsil 2018 oli koos akadeemia eristipendiumide komisjon ning paljude kandidaatide seast valiti välja seekordsed spordistipendiumi saajad.

Täismahus semestri spordistipendium suurusega 700 eurot otsustati anda Liisu Mittile (PPK), kes on edukas sõudmises, aga võitnud medaleid ka politsei ja üliõpilaste ujumisvõistlustelt ning Semjon Karhaninile (PPK), kes on korduvalt saavutanud Eesti meistritiitli poksis, osalenud edukalt rahvusvahelistel poksivõistlustel ning näitas sel sügisel kaasõppuritele kandu ka akadeemia 1500 meetri jooksus. Samuti sai täisstipendiumiga korraliku toetuse ettevalmistuseks Euroopa triatloni meistrivõistlusteks finantskolledži lõpukursuslane Aveli Tättar.

SELLi mängude kergejõustikuvõistlusteks valmistumiseks on täismahus spordistipendium toeks ka teistele FK õppuritele – Karl Kohale ja Ene Liis Lisovikule ning üliõpilaste tai poksi MMiks sai spordistipendiumi näol toetuse meie justiitskolledži esmakursuslane Andra Aho.

Et kokku oli komisjonil võimalik eraldada kuni üheksa stipendiumit, kasutati maksimumvõimalus ära ning 500euroste stipendiumitega toetatakse hiljuti mitmetel jõutõstmise ja Fitness Five’i võistlustel edu saavutanud Helena Veelmaad (JK),  kergekaalu sõudjat Aleksandra Kulitskajat (PPK) ning vasaraheitjat Katri Karindit (FK).

Mitt ja Kulitskaja saavad samuti stipendiumi toel osaliselt finantseerida suveks kavandatud üliõpilaste rahvusvahelisel sõudevõistlusel osalemist.

Lisaks spordistipendiumitele on sel õppeaastal saanud üliõpilaste MMil osalemise kulude katteks akadeemialt toetust ka laskesportlane Marjana-Kristiina Meronen.

«Stipendium on mulle toeks olnud laagrites käimisel ning vajalike abivahendite soetamisel,» ütles akadeemia eelmise aasta parim meessportlane Karl Koha, kellele on semestri spordistipendium eraldatud kõigi kolme õpinguaasta vältel.

Esmakordselt spordistipendiumi saanud Helena Veelmaa oli toetuse üle samuti äraütlemata rõõmus: «On tore, et sport on akadeemias tähtsal kohal ning toetatakse sportlasi nende tegevustes. Õppurid saavad lisamotivatsiooni, kui nende pingutusi ja saavutusi hinnatakse. Mul on uhke tunne saada akadeemia ja kolledži esindamise eest medaleid. Kõige rohkem hindan Eesti klassikalises jõutõstmise MV enda kaaluklassi 2. koha ja juuniorite 2. koha medaleid. See oli minu esimene suur võistlus, milleks tegime treener Kalev Arbusega palju koostööd ning see andis hea tulemuse. Sellest alates on motivatsioon aina kasvanud.»

Kevadel on Helenal ees veel neli võistlust, sealhulgas rahvusvahelised üliõpilasspordi võistlused SELLi mängud, kus ta osaleb klassikalises jõutõstmises ning loodab parandada oma seniseid saavutusi.

Akadeemia spordijuht Epp Jalaka sõnul kasutataksegi spordistipendiume enamasti uue spordivarustuse soetamiseks ning laagrite ja võistluste kulude katteks. «Näiteks viibib praegu Portugali laagris jooksupõhja ladumas ka akadeemia kogu õppeaja spordistipendiaat ning mitmekordne Eesti meister keskmaajooksudes Kelly Nevolihhin (SJI magistrant). Paraku ei kata stipendiumid võistlussportlaste kõiki vajadusi, aga toeks ja tunnustuseks on need kindlasti ning ka teistelt toetajatelt on kergem abi küsida, kui osa eelarvest on õppeasutuse toel kokku saadud. Akadeemial on plaanis spordistipendiumi eraldada ka edaspidi, sest siinsete erialadega käib sportlik ettevalmistus hästi kokku,» lubas Jalakas akadeemia praegustele ja tulevastele õppuritele.