Uudised

Sisekaitseakadeemia avas politsei- ja piirivalvekolledži taktikamaja laienduse

Katri Raik ja Kalvi Almosen lõikavad katki politsei kirjaga linti.

Täna, 13. aprillil 2018 avas Sisekaitseakadeemia pidulikult politsei- ja piirivalvekolledži taktikamaja laienduse Paikusel.

Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik tõdes, et Paikuse taktikamaja laiendus on märgilise tähendusega. «Me peame oma kadettidele looma parimad õpivõimalused. Meil on juba olemas lasketiir, nüüd sai valmis taktikamaja laiendus. Ootel on autodroom, mille rajamisega soovime alustada juba järgmisel aastal.» Raik lisas, et taktikamaja laienduse puhul ongi kõige olulisem see, et uus hoone võimaldab teha harjutusi erinevatel korrustel.

Ka politsei- ja piirivalvekolledži (PPK) direktor Kalvi Almosen kinnitas, et taktikamaja laiendamine on akadeemia investeering politsei- ja piirivalvekolledži taristusse – säärane hoone võimaldab tulevastel ja praegustel politseinikel harjutada sündmuste lahendamist reaalsusele sarnasemates tingimustes.

«Varasemalt puudus väljaõppe läbiviimiseks sobiv koht. Kui me soovisime harjutada treppidel ja korrusmajades liikumist, pidime seda korraldama kooli treppidel, mis aga ei taganud piisavat kvaliteeti,» nentis Almosen ning lisas, et sündmuskohale lähenemine on politseiniku töös üheks oluliseks taktikaliseks oskuseks.

Avamisest võtsid teiste seas osa ka Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, Paikuse osavallakeskuse juhataja Kuno Erkmann ning Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Taktikamaja laiendus on vaid üks osa Paikusel paiknevast PPK õppekeskusest. Lisanduv element aitab tulevikus kogu territooriumi väljaõppes paremini ja efektiivsemalt kasutada. Kuigi kolledž keskendub oma tegevustes põhiliselt politseinike väljaõppele, siis lisaks sellele on Paikuse keskus ka oluliseks täiend- ja praktilise väljaõppe keskuseks erinevatele Eesti jõustruktuuridele. Samuti tehakse koostööd naaberriikide õppeasutustega.

Näiteks käesoleval nädalal võõrustab politsei- ja piirivalvekolledž Läti, Leedu ja Poola politseikoolide kolleege. Koos töötatakse välja ühtseid põhimõtteid sunni rakendamiseks. «Taolised koostööprojektid näitavad, et Eesti on valmis maandama riske, mis on seotud avatud piiride ja globaliseeruva maailmaga,» tõdes kolledži direktor Kalvi Almosen ning lisas, et akadeemia eesmärk on pakkuda oma partneritele enda arendamiseks kvaliteetset keskkonda. «Selleks, et olla tasemel ja vastata ootustele, peame arendama oma oskusi ja taristut. Lisanduv taktikamaja laiendus on samm turvalisema Eesti poole. Koostöös loome turvalisust!»