Uudised

Sisekaitseakadeemia inimesed panevad ennast proovile kaks ööd kestval vastupidavusretkel

Kaks osalejat uurivad kaarti

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži juurest Paikusel saab täna, 16. mail kell 18 alguse 36 tundi kestev Sisekaitseakadeemia aastapäevaretk. Retke finiš on plaanis reede varahommikul.

Läbi kahe öö kestval retkel võistlevad akadeemia kadetid, õppejõud, vilistlased ja koostööpartnerite esindajad. Retke teeb eriliseks asjaolu, et rajal võistlevad külg-külje kõrval nii kolledži direktor kui esimese kursuse kadett. Retk toimub Pärnumaa metsades ja rabades. Võistkondadel on raja läbimiseks aega 36 tundi, linnulennult on raja pikkuseks 45 kilomeetrit. Teekonna vältel tuleb osalejatel läbida ka 11 kontrollpunkti, kus tuleb lahendada ellujäämiseks vajalikke ning sisekaitselise temaatikaga seotud ülesandeid. Retkele on registreerinud 13 võistkonda kokku 63 osavõtjaga.

Sisekaitseakadeemia aastapäevaretke peakorraldaja, Ellujäämisakadeemia peainstruktor Martin Kreegi sõnul on retke eesmärk inimesed nende igapäevarutiinist välja sikutada ning pakkuda neile kogemust, mis aitaks töös paremini vastu pidada ja keerulistes olukordades hakkama saada. «Raskusi ületades muutub meie igapäevaprobleemide lahendamine lihtsamaks. Lisaks meeldib inimestele ennast proovile panna,» selgitab retke korraldaja ja akadeemia vilistlane Martin Kreek.

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen, kes samuti oma võistkonnaga rajale läheb, leiab, et aastapäevaretk on vajalik traditsioon, kus on võimalik ühendada mitmeid siseturvalisuse jaoks olulisi väärtusi. «See on sündmus, mille käigus on võimalik üheskoos ja koostöös lahendada erinevaid ülesanded, testida meeskonnatöö oskusi küllaltki ekstreemsetes tingimustes. Kui meeskond peab vastu 36 tundi, suureneb ka tõenäosus, et igapäevaelus ette tulevad töised ülesanded ei ole ületamatud,» on Almosen kindel.

Lisaks hindab ta kõrgelt, et tegemist on paljuski vabatahtlikkusel põhineva ettevõtmisega: «On asju, mida ei saa teha n-ö käsu korras. Näiteks panna kokku tugevat meeskonda või korraldada head rännakut.»

Finantskolledži esimese kursuse kadett Astrid Arutamm on rajal esimest aastat. Otsus koos kaaslastega osaleda tekkis kohe, kui nad retkest kuulsid. «Kuna minu eriala toob mulle tulevikus kindlasti palju pingelisi hetki, tunnen, et pean panema end olukorda, kus on raske ja kriitiline. Läbi selle saan ennast paremaks muuta ja näha, mis mind nõrgestab või mis just motiveerib,» mõtiskleb Arutamm ning lisab, et kindlasti toob retk küll kaasa pinget, isegi pisaraid, ent lõppkokkuvõttes aitab see siiski ennast paremini tundma õppida ja tulevikus meie kõigi turvalisust tagada.