Uudised

Pärnumaal algasid patrullkoerte kutsemeisterlikkuse võistlused

Narkokoer kuulekustestil

Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimuvad 12.-14. juunini VII patrullkoerte kutsemeisterlikkuse võitlused. Võistlusest võtab osa 21 teenistuskoera.

Patrullkoerad võistlevad oma koerajuhtide juhendamisel neljal alal. Proovile pannakse koerte jõukasutuse, maastikul jälje ajamise, maastikul peidetud esemete otsimise ning kuulekuse oskused. Kutsemeistriteks pürgivad kõigi nelja prefektuuri patrullkoerad ning nii Läti ja Leedu piirivalve kui ka Leedu politsei esindajad.

„Hea väljaõppega teenistuskoer on oma peremehe asendamatu partner, kelle abi võib mõnes olukorras olla kriitilise tähtsusega. Tubli politseikoera kasvatamine eeldab koerajuhilt täielikku pühendamist, oskusi, teadmisi ja kannatlikust. Algavad võistlused annavad koerajuhtidele hea võimaluse panna proovile oma kasvandike omandatud oskused ning ka teistelt midagi õppida,“ ütles võistluste peakorraldaja, politseimajor Tõnu Tänav.

„Võistlussituatsioonid oma iseloomult jäljendavad teenistuses ette tulevaid reaalseid olukordi. Stressitase nii koerajuhil kui teenistuskoeral on võistlustel kõrge, mis ongi parimaks võimaluseks hinnata koera ja tema juhi koostööd. Head tulemused võistlustel annavad kindluse, et teenistuskoerad saavad sama edukalt hakkama ka tööülesandeid täites,“ möönis Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži teenistuskoerte koolituskeskuse juht Jüri Pajusoo.

Praegu töötab Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) ridades 71 teenistuskoera, kellest 60 teevad patrullitööd. PPA patrullkoerteks on Saksa ja Belgia lambakoerad.

Kutsemeisterlikkuse võistluseid korraldavad koostöös PPA ja Sisekaitseakadeemia teenistuskoerte koolituskeskus.