Uudised

Sisekaitseakadeemia lõpetaja pidas Presidendi vastuvõtul kõne kõigi lõpetajate nimel

Anders allandi surub lõpetamisel Katri Raikiga kätt

Sisekaitseakadeemia lõpetas sel aastal kiitusega ehk cum laude 15 inimest, kes kõik olid palutud Eesti Vabariigi Presidendi parimate lõpetajate vastuvõtule presidendilossi roosiaias 3. juulil 2018.

Sel aastal pidas vilistlaste nimel kõne Sisekaitseakadeemia õppur, politsei- ja piirivalvekolledži lõpetaja Anders Allandi. Allandi innustas oma kõnes kõiki lõpetajaid olema julged ja innovaatilised: «Toon näiteks eduka inseneri ning ärimehe Elon Muski. Edu saavutamisel on ta pidanud kõvasti tööd rabama, on põrunud ning ennast uuesti jalule ajanud. Seda iseloomustab hästi tema ütlus, et saatus on meie kätes. Kui me edu ei saavuta, on see meie enda viga.»

Samuti ärgitas ta kaaslasi mitte leppima keskpärasusega, vaid pingutama suurepäraste tulemuste poole. «Tuleb teadvustada, et meil on mängida suurem roll, kui üks töökoht või väike ülesanne. Otsused, mida me täna eraettevõtetes või avalikus sektoris teeme, võivad homme mõjutada suurt hulka inimesi.»

Oma kõne lõpetas Allandi politsei tunnuslausega «Teenin Eesti rahvast!», mis võiks tema meelest saata ka teisi koolilõpetajaid tehes oma igapäevaseid toimetusi.