Uudised

ÜRO katastroofimeeskonna koolitus päästekolledžis õnnestus suurepäraselt

harjutusväljak

Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni tippspetsialistid läbisid ÜRO katastroofide hindamise ja koordineerimise meeskonna värskenduskursuse (UNDAC Refresher Course) Sisekaitseakadeemia päästekolledžis suurepäraselt.

„Kursus läks väga hästi ning seda nii korraldajate kui ka osalejate vaates. Kõik sujus plaanipäraselt ning tagasiside kursuse sisule ja korraldusele on väga positiivne, kursusel osalejad hindasid seda kõrgelt,“ möönis Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktori asetäitja Vadim Ivanov.

Kursus oli üles ehitatud väljamõeldud riigis nimega Klanndestan ning see keskendus üleujutusega seotud katastroofile, kus ÜRO eksperdid pidid katastroofi tingimustes kaardistama toimunu ulatuse, hindama kahjustusi ja abi vajalikkust ning koordineerima rahvusvahelist abi kannatada saanud riigis. Kursuse eesmärgiks oli tõhusama reageerimise harjutamine potentsiaalsetele katastroofisituatsioonidele ning ekspertidele püstitatud ülesannete täitmise suutlikkuse tõstmine, mis nii UNDACi liikmete kui UNDACi toetusmeeskonna vaates ka saavutati.

„Meie jaoks oli see äärmiselt hea rahvusvaheliste kolleegidega koosõppimise ja -töötamise kogemus. Loodame, et tulevikus säärane koostöö Välisministeeriumiga jätkub ja taolisi koolitusi saab Eestisse rohkem tuua ning läbi selle tutvustada akadeemiat, oma riiki ja omandada uusi kogemusi,“ lisas Ivanov.

Kursus toimus 26.-31. augustini 2018, sellest võttis osa 70 inimest seitsmest rahvusvahelisest organisatsioonist ja 17 erinevast riigist. Koolituse korraldamist rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.