Uudised

Sisekaitseakadeemia Ida-Virumaa stipendiumi pälvisid Edward Timoska ja Käthlin Pärn

edward timoska Siimu juures

Sisekaitseakadeemia stipendiumikomisjon otsustas sel aastal traditsioonilise Ida-Virumaa stipendiumiga toetada politseiametniku eriala esimese kursuse õpilast Edward Timoskat ning politseiametniku eriala teise kursuse õpilast Käthlin Pärna.


 

«Ida-Virumaa on Eestis oma eripäraga piirkond ning me hindame väga neid noori, kes peale hariduse omandamist näevad oma missioonina panustada selle piirkonna arengusse. Sel põhjusel on Sisekaitseakadeemias loodud ka Ida-Virumaa stipendium just sellistele noortele, kes näevad tolle regiooni turvalisusesse panustamist oma selge kutsumuse ning väljakutsena,» selgitas Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Andres Pung stipendiumi tagamaid. «On tore, et meil on neid missioonitundega noori, kellele neid stipendiume jagada!» lisas ta.

Sillamäelt pärit Edward Timostka sõnas, et tema unistas juba lapsepõlves sellest, et saaks tulevikus selga tõmmata politseivormi ning aidata Eesti inimesi. «Pärast Sisekaitseakadeemia lõpetamisest on mul suur soov naasta Ida-Virumaale – siin on minu pere, sugulased, minu kodu. Täna näeksin ma ennast tegutsemas korrakaitse valdkonnas, soovin minna tööle Narva politseijaoskonda. Väljakutsete lahendamise ajal saan olla kasulik nii oma maakonnale kui ka aidata inimesi, kes seda tõeliselt vajavad,» ütles Timoska ning lisas, et samuti on ta avatud võimalusele tegeleda ennetusega. «Mulle on alati meeldinud suhelda noortega, üleüldse erinevate inimestega. Soovin inimestele tutvustada politseitööd ning rääkida nendega turvalisusest,» nentis Timoska.

Ka Käthlin Pärn kinnitas, et pärast kooli lõpetamist on tal kindel soov töötada Ida-Virumaal, Jõhvi politseijaoskonnas. «Tean, et Ida-Virumaal on patrullpolitseinikest puudust ning mõnikord on suure piirkonna peale väljas ainult kaks politseipatrulli. Mina saan panustada Jõhvi patrullpolitseinike arvu tõstmisele. Kuna olen ise ka Ida-Virumaalt pärit, siis kindlasti tuleb kasuks ka piirkonna tundmine ning teadlikkus põhiprobleemidest,» lisas ta.

Iseloomustades Pärna, kirjutas politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen oma soovituskirjas, et Käthlin on tubli eeskuju kaasõppuritele oma kohusetunde, korrektsuse ja õppesooritustega. «Käthlin on aktiivne noor inimene, kes töötab loengutes ja seminarides hoolega kaasa ning näitab üles huvi, esitades asjakohaseid küsimusi. Ta osaleb meelsasti ka õpingutevälistes tegevustes,» möönis Almosen.

Stipendiumi määramisel võeti aluseks kandidaadi sisseastumispunktid või keskmine hinne, aktiivsus ning motivatsiooni Sisekaitseakadeemias õppimiseks ja edasiseks töötamiseks valitud erialal Ida-Virumaal. Stipendiumi suurus on 1300 eurot, millest kummaski semestris makstakse välja 650 eurot. Ida-Virumaa stipendium määratakse igal aastal kahele õppurile: ühele sisseastujale ja ühele juba õppivale kadetile.

Stipendiumi asutamise eesmärgiks on varasemate silmapaistvate õpitulemustega Ida-Virumaalt pärit noorte motiveerimine Sisekaitseakadeemias õppimiseks ja hilisemaks tööleasumiseks kodukandis. Motiveerivat toetust on välja makstud alates 2011. aastast. Taotlusi on esitanud kõikide kolledžite õppurid.

Soovime stipendiumi saajaile õnne ja edu õpingutes! Samuti innustame kõiki idavirulasi kandideerima, kui aeg on jälle küps.

 

15.10.2018