Uudised

Sisekaitseakadeemia sügissemestri spordistipendiumi pälvis üheksa õppurit

jooksevad

Sisekaitseakadeemia eristipendiumite komisjon otsustas eraldada 700-eurose sügissemestri spordistipendiumi üheksale akadeemia õppurile.

 

Spordistipendiumi saajateks on Andra Aho (justiitskolledž, 2. kursus, taipoks), Liisu Mitt (politsei- ja piirivalvekolledž, 2. kursus, sõudmine), Kärolyn Mäesaar (politsei- ja piirivalvekolledž, 1. kursus, sõudmine), Helena Veelmaa (justiitskolledž, 2. kursus, jõutõstmine), Carl Ulrich Uuemõis (politsei- ja piirivalvekolledž, 3. kursus, jahilaskmine), Semjon Karhanin (politsei- ja piirivalvekolledž, 3. kursus, poks), Lada Rosljakova (politsei- ja piirivalvekolledž, 1. kursus, käimine), Ene Liis Lisovik (finantskolledž, 2. kursus, kergejõustik) ja Mihkel Holzmann (politsei- ja piirivalvekolledž, 1. kursus, kergejõustik).

«Spordistipendiaatide valimine on olnud keerukas, sest erinevaid spordialasid ja auhinnakohti on raske võrrelda ning tulevikku, mille tarvis toetused mõeldud, ei saa täpselt ette ennustada. Kui enamiku stipendiaatide puhul jõuame komisjoniga suhteliselt kiiresti üksmeelele, siis viimaste valikute tegemine kellegi eelistamisel või kõrvale jätmisel on paras kunsttükk,» kirjeldas Sisekaitseakadeemia spordijuht Epp Jalakas sellesügisest stipendiumisaajate valikut.

«Otsused on siiski langetatud ning neil, kes ühel semestril toetuse saajate seast napilt on välja jäänud, avaneb uus võimalus spordistipendiumile kandideerida juba uue semestri alguses,» lisas ta.

Sügissemestri spordistipendiumi saajad on justiitskolledži kadetid Andra Aho, kes tõi Eestile selle aasta seni ainsa üliõpilaste maailmameistritiitli Tai poksis ja Helena Veelmaa, kes on tulnud Eesti meistriks ja uuendanud pidevalt rekordeid jõutõstmise aladel. Mitme kandideerinud sõudja seast valiti stipendiaatideks Kärolyn Mäesaar, kes kuulus Eesti juunioride koondisse ning Liisu Mitt, kes esindas Eestit üliõpilaste sõudmise MMil. Nad on omavahel medalikonkurendid ka paljudel sisesõudevõistlustel.

Korduvalt sai semestri spordistipendiumi üliõpilaste MMil osalenud ja järjekordset Eesti meistritiitlit kaitsnud poksija Semjon Karhanin, esmakordselt aga eraldati stipendium sellel suvel jahilaskmises eesti meistriks ja karikavõitjaks tulnud Carl Ulrich Uuemõisale. Perspektiivikaks peeti esmakursuslastest kümnevõistlejat Mihkel Holzmanni ning käimise Eesti meistrit Lada Rosljakovat.

Ainsa finantskolledži esindajana sai seekord spordistipendiumi sprinter Ene Liis Lisovik, kes on pidevalt uuendanud enda ja akadeemia lühidistantside rekordeid ning tõestas veenvalt head jooksutaset ka jõustruktuuride spordimängude 100 m esikohaga.

Kõik nimetatud saavad semestri spordistipendiumi maksimummääras, s.o 700 eurot. Spordijuht Epp Jalaka sõnul oli taotluslik tudengitele maksimaalselt vastu tulla, sest pingelise konkurentsi tingimustes ei pruugi kõik seekord valituks osutunud järgmisel semestril või ka pikemalt õppeaja vältel enam uuesti spordistipendiumit saada. «Samas on aga akadeemiast rahvusvahelisteks üliõpilasvõistlusteks Eesti koondisesse pääsenutele leitud ka spordistipendiumitele lisaks täiendavaid toetusi universiaadi- ja MMide kulude katmiseks,» möönis Jalakas.

Spordistipendiumi asutamise eesmärgiks on silmapaistvate tulemustega sportlaste motiveerimine ühendamaks aktiivse sportlaskarjääri edukate õpingutega Sisekaitseakadeemias. Järgmine stipendiumisaajate valik tehakse kevadsemestri alguses.

Lisainfot stipendiumile kandideerimise kohta leiab akadeemia kodulehelt.