Uudised

Sel nädalal toimub Eestis koolitus Ukraina tulevastele demineerijatele

ukraina kadett

Sel nädalal, 12.-16. novembrini toimub Eestis arengukoostöö projekti esimene koolitus Ukraina demineerijatele. Koolitusest võtavad osa kümme inimest Lvivi Turvateaduste Ülikoolist – kaks õppejõudu ja kaheksa kadetti II kursuselt, kes spetsialiseeruvad humanitaardemineerimise valdkonda.

 

Koolitused toimuvad arengukoostöö projekti «Lvivi Turvateaduste Ülikoolis kaasaegse rakendusliku kõrghariduse arendamine humanitaardemineerimise valdkonnas» raames.

„Mul on hea meel, et tänu Eesti kogemusele humanitaardemineerimise valdkonnas, mis sai alguse 1992. aastal, saame me aidata Ukraina Eriolukordade ameti tulevastel demineerijatel omandada teadmisi tänapäevastest taktikatest ja vahenditest, mis on vastavuses rahvusvaheliste standarditega,“ nentis Päästeameti Demineerimiskeskuse nõunik, koostööprojekti juht Arno Pugonen. Ta lisas, et kindlasti on see Ukraina jaoks üks äärmiselt oluline ja vajalik koostöö.

Projekti põhieesmärgiks on toetada Lvivi Turvateaduste Ülikooli  (LTÜ) humanitaardemineerimise õppetooli, viies kaasaegsele tehnoloogiale põhinevat koolitust läbi Eestis. Erilist tähelepanu pööratakse rahvusvaheliste humanitaardemineerimise standardite rakendamisele Ukraina Eriolukordade Teenistuse (UEOT) üksustes. Kokku on planeeritud ukrainlastele läbi viia kolm kursust pooleteise aasta jooksul.

Sisekaitseakadeemia ja Ukraina Lvivi Turvateaduste Ülikooli vahel on sõlmitud koostööleping, et ühendada teadus- ja haridustöötajate ning elanikkonnakaitse, hädaolukordade, loodusõnnetuste tagajärgede likvideerimise valdkondade asjatundjate teadmised ja kogemused. Eestipoolse projektimeeskonna tuumiku moodustavad Päästeameti Demineerimiskeskuse ametnikud.

Arengukoostöö projekti rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

arengu- ja humanitaarabi logo