Uudised

Sisekaitseakadeemia rektori kohusetäitjaks asub arendusprorektor Marek Link

Marek Link

Seoses Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raiki asumisega siseministri ametikohale määrati täna, 26. novembril 2018 akadeemia rektori kohusetäitjaks kuni uue rektori valimiseni arendusprorektor Marek Link.

Marek Link on Sisekaitseakadeemias töötanud pea 12 aastat ja tunneb organisatsiooni hästi. Ta peab oluliseks arendada akadeemias kaasaegset õpikeskkonda, tõsta teadus- ja arendustööde mahtu ning kvaliteeti, rahvusvahelist tuntust ja mainet. „Lisaks kvaliteetsele õppele peab Sisekaitseakadeemia kasvama ja kujunema tõsiseltvõetavaks siseturvalisuse valdkonna kompetentsikeskuseks,“ ütles Marek Link.

Link tänas senist rektorit Katri Raiki ja ütles, et Katri oli tõepoolest ihu, hinge ja südamega akadeemia eest väljas: „Selle napi kolme aastaga, mis nüüdseks töölt lahkunud rektor ametis oli, on Sisekaitseakadeemia muutunud efektiivselt toimivaks, rohkem integreerituks ja tulemustele keskendunuks õppeasutuseks.“

Marek Link on haridusteaduse magister hariduse juhtimine erialal. Oma tööalast karjääri alustas ta Pärnumaal Uulu Põhikooli töö- ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja ning Uulu Spordi- ja Kultuurikeskuse juhatajana, olles samal ajal ka võrkpalli treener. Sisekaitseakadeemias on Link töötanud aastast 2007. Ta on osalenud lugematutes rahvusvahelistes projektides (Kosovo Twinnig, Target, Driver +) ning võrgustikes (CEPOL, FRONTEX, OSCE/DCAF) projektijuhi, koolitaja ja eksperdina. Tema eestvedamisel tunnustati Sisekaitseakadeemiat 2012. aastal simulatsioonikeskuse loomise ja arendamise eest Põhjamaade kvaliteedi agentuuride ühenduse, Soome Vabariigi president Sauli Niinistö auhinnaga „Innovation of Innovation Grand Prix". 2018. aastal tunnustasid Tallinna linn ja Eesti Konverentsibüroo Marek Linki Euroopa julgeoleku teadus- ja arendustegevuse suurürituse SRIEE2017 eduka ja silmapaistva korraldamise eest.

Uus siseminister Katri Raik kinnitas, et konkurss Sisekaitseakadeemia rektori leidmiseks kuulutatakse välja lähiajal.

Sisekaitseakadeemia on rakenduskõrgkool, mis tegutseb Siseministeeriumi haldusalas. Sisekaitseakadeemia valmistab kutse-, kõrg- ja magistrihariduse tasemel ette spetsialiste sisejulgeolekuasutustele (sh politsei, piirivalve, päästeala, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteem). Sisekaitseakadeemial on lisaks Tallinnas Pirita Kosel asuvale õppehoonele õppekeskused Pärnumaal Paikusel ja Lääne-Virumaal Väike-Maarjas. Sisekaitseakadeemias õpib ligi 1000 kadetti, kokku töötab 230 inimest.