Uudised

Jaanuaris alustab Sisekaitseakadeemia eesti keele kursus muu emakeelega sisseastujatele

õpilased õpivad

Sisekaitseakadeemia viib igal aastal läbi ettevalmisavad eesti keele kursused neile noortele, kes soovivad Sisekaitseakadeemiasse õppima tulla ning kes soovivad enne sisseastumist oma eesti keele oskust lihvida. Sel aastal toimuvad kursused alates jaanuari teisest poolest nii Narvas kui Jõhvis.

Sisekaitseakadeemia keelekeskuse juhataja Elen Laanemaa sõnul on see suurepärane võimalus Ida-Virumaa noortel arendada oma eesti keele oskust, valmistuda eesti keele sisseastumistestiks ning saada rohkem teada Sisekaitseakadeemia erialadest.

Et asuda õppima Sisekaitseakadeemiasse, peab iga eesti keelest erineva emakeelega sisseastuja läbima eesti keele testi. Testimise paremaks õnnestumiseks korraldab Sisekaitseakadeemia keelekeskus eesti keelest erineva emakeelega kandidaatidele eesti keele oskuse hindamiseks ettevalmistava kursuse. Kursus toimub Jõhvis ja Narvas. Kursuse maht on 40 akadeemilist tundi. Kursus toimub kaks korda nädalas, kaks akadeemilist tundi järjest.

Jõhvi kursus toimub alates 23. jaanuarist, kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 17.30-19.00 Jõhvi Gümnaasiumis (Hariduse 5B, Jõhvi). Narva kursus toimub alates 22. jaanuarist, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 16.00-17.30 Narva Vanalinna Riigikoolis (Kraavi 2, Narva).

Kursuse lõpus on võimalik teha sisseastumise tekst eesti keeles ning positiivse tulemuse korral ei ole vaja testimisele teist korda tulla. Kursusel osalemise eeltingimus on eesti keele oskus vähemalt B1 tasemel. Kursus on mõeldud neile, kes plaanivad Sisekaitseakadeemiasse õppima tulla.

Kursus on tasuline, osalustasu  maksab 30 eurot. Kursusele registreerimine ja tasumise info leiab Sisekaitseakadeemia kodulehelt.