Uudised

Pelgulinna Riigigümnaasiumist sai Sisekaitseakadeemia sisekaitseõppe partnerkool

allkirjastamine

Täna, 29. mail, sõlmis Sisekaitseakadeemia koostööleppe Pelgulinna Riigigümnaasiumiga. 2024/2025. õppeaastast pakutakse sisekaitseõppe valikainet 28 koolis üle Eesti.

Tallinna koolidest on akadeemiaga juba varem koostöölepingu allkirjastanud Jakob Westholmi Gümnaasium, Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium, Tallinna Mustamäe Riigigümnaasium, Tallinna Läänemere Gümnaasium, Lasnamäe Gümnaasium ja Lasnamäe Vene Gümnaasium.

Sisekaitseõpe on gümnaasiumiastmele mõeldud valikaine. Õppe eesmärk on anda õpilastele teadmisi ja oskusi, mis on vajalikud pääste- ja tuletõrjetegevusel, avaliku korra kaitsmisel, riigipiiri valvamisel ning maksuametniku, tolli- ja vanglatöös.

Õppekava läbinud saavad tunnistuse või tõendi ning sisekaitseõppe läbinud õpilased on Sisekaitseakadeemiasse sisseastumisel eelisolukorras, sest neil on esmased erialased teadmised ja oskused juba omandatud. Akadeemia annab sisseastumisel sisekaitseõppe läbimise eest ka lisapunkte. 

Sisekaitseõppe kohta saab lisaks lugeda siit.

Pelgulinna Riigigümnaasium avas oma uksed 2023. a sügisel. Kooli õppekava, koolikultuur ja õpikeskkond on disainitud just gümnaasiumiealise õpilase vajadusi silmas pidades. Lisainfot leiab siit.