Uudised

Registreerimine sisejulgeoleku mikrokraadikavadele on avatud

mikrokraadid

Alates 2022/2023. õppeaastast pakub Sisekaitseakadeemia uut võimalust õppida mikrokraadikavade järgi. Mikrokraadikava on tasemeõppe õppeainetest loodud terviklik täienduskoolituse õppekava, mille  läbimisega saab omandada uusi siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkonna pädevusi või õppida juurde täiendav eriala.

Mikrokraadikava läbinul on edaspidi soovi korral võimalik jätkata õppimist tasemeõppekava alusel ja jõuda kõrghariduse või magistrikraadi omandamiseni.

Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka tõdeb, et mikrokraadikavade järgi õppimine kui paindlik ja tööturuvajadusi arvestav õpivorm on saanud kiirelt populaarsust. Muutuv olukord maailmas, tänases julgeolekupildis, samuti uued paindlikumad töötamise vormid nõuavad pidevalt oma oskuste arendamist. Mikrokraadiprogrammid võimaldavad õppida mingit kitsamat valdkonnapädevust ja ühendada paremini töö ning õppimine.

„Mikrokraad on justkui väike haridusamps, millega saab omandada uusi teadmisi ja tarkusi, aga samal ajal saab ampsu haaval omandada lõpuks ka kõrgharidus või magistrikraad. Viimaste aastate kriisid ja suurenenud julgeolekuohud on tinginud vajaduse järjest paindlikumate siseturvalisuse ja sisejulgeoleku valdkonna õpivõimaluste järele. Loodan, et uued siseturvalisuse mikrokraadikavad täidavad seda eesmärki.“

Mikrokraadi on võimalik omandada ühe kuni kolme semestri jooksul. Kava läbimist kinnitab vastav tunnistus. Õppetöö toimub koos Sisekaitseakadeemia üliõpilastega nende tunniplaani alusel. Mikrokraadikaval õppijaga sõlmitakse õppeleping ning õpe on tasuline.

Sügissemestril Sisekaitseakadeemias alustavatele mikrokraadikavadele saab registreeruda 21. augustini, sissejuhatav infotund õppijatele toimub 8. septembril.
Täpsema info õppekavade sisu ning kandideerimistingimuste kohta leiab iga mikrokraadikava juurest SIIT.