Uudised

Selgusid kevadsemestri spordistipendiumi saajad

Mihkel Holzmann

Sisekaitseakadeemia eristipendiumite komisjon otsustas taotlejaile eraldada semestri spordistipendiume maksimummääras.

 

Pingelise arutelu järel otsustati eraldada 700 euro suurune stipendium Andra Ahole (tai poks), Helena Veelmaale (jõutõstmine) ja Sven Uuele (saalihoki, tai poks) justiitskolledžist, Mihkel Holzmannile (fotol, kümnevõistlus), Semjon Karhaninile (poks), Liisu Mitile ja Kärolyn Mäesaarele (mõlema spordialaks on sõudmine) PPKst ning Marjana Kristiina Meronenile (laskmine) ja Karina Korgile (jalgpall) finantskolledžist.

Konkurents kuni 700-eurosele sporditoetusele on läinud üha tihedamaks, komisjoni liikmed tegid ka ettepaneku vaadata üle statuut, et edaspidi oleks võimalik jagada vajadusel sama üldsumma raames toetust ka rohkematele sportlastele. Sisekaitseakadeemia spordijuht Epp Jalaka sõnul on mitmed stipendiaadid kas juba võistelnud akadeemia eest ka üliõpilaste tiitlivõistlustel või valmistuvad nendeks ning akadeemia huvides on noorte tippupürgimist toetada.

"Kui komisjoni liikmed pärisid aru, kas kõik stipendiumile kandideerijad ikka korralikult treenivad, sain seda kinnitada kõigi kandidaatide puhul. Mõned neist saavad enda spordiala toetavad treeningud teha akadeemia spordisaalides, teised peavad erialaspetsiifikast lähtudes treenima väljaspool akadeemiat. Kindlasti on kõigil spordiga seotud kulutusi, mida spordistipendiumi toel katta," kommenteeris spordijuht.