Uudised

Sisejulgeoleku tippeksperdid arutlevad Sisekaitseakadeemias riigi- ja küberpiiri teemadel

Sisekaitseakadeemia rahvusvahelisel aastakonverentsil „Piiri peal“ on kogunenud üle 200 sisejulgeoleku valdkonna tippeksperdi üle Euroopa, et arutleda lähemalt tänastel olulistel riigi- ja küberpiiri teemadel.   

 

5.-6. novembril toimuval konverentsil mõtestatakse lahti sellised märksõnad nagu küberpiir, Euroopa Liidu maismaapiir, Euroopa Liidu andmete piir ja tuleviku hariduse piir. Läbi nende märksõnade püütakse leida vastust mitmetele turvalisust puudutavatele kriitilistele ja vähemkriitilistele küsimusele. Konverentsi avas Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, samuti tervitas konverentsil osalejaid siseminister Martin Helme. Päevakajalistel teemadel võtsid sõna EUROPOLi juht Catherine de Bolle, FRONTEXi asejuht Berndt Koerner, EU-Lisa juht Krum Garkov ning Setomaa ülemsootska Rein Järvelill. Põnevad arutelud jätkuvad Kristian Jaani ja Mari-Liis Tamme poolt juhitavates paneeldiskussioonides esimesel ning erinevates töötubades teisel päeval.   

„Turvalisuse ja julgeolekuvaldkonna oluliseks väljakutseks on tunda ära ohud, mis seostuvad mõtteliste, informatsiooniliste, psühholoogiliste, geograafiliste, juriidiliste, füüsiliste jt piiridega. Peame valmistuma nende ohtude ennetamiseks ja tõrjumiseks ka piiripealsetes situatsioonides, sest oht varitseb tihti allpool seatud piiri. Kõiges selles peame aga olema aktiivsed koostöös partneritega ja seda mõlemal pool piiri,“ tõdes Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku instituudi juhataja Erkki Koort. “Oleme maailmas, kus püüame järgida piire, mida tihti ei pruugi enam olemas ollagi. See tõdemus loob väljakutse täiendada end pidevalt, et tuleviku ohtudega paremini toime tulla,” lisas Koort. 

“Sisekaitseakadeemia on jõudnud märgilise tähendusega verstapostini, olles andnud sisejulgeoleku magistriharidust juba kümme aastat. Kindlasti peab see jätkuma, sest Eesti vajab ka tulevikus sisejulgeoleku ja turvalisuse uuringuid,” kinnitas siseminister Mart Helme.   

Kogu konverentsi programmiga saab tutvuda Sisekaitseakadeemia kodulehel: www.sisekaitse.ee/et/konverents2019 

Lisainfo: Erkki Koort
sisejulgeoleku instituudi juhataja
Tel. +372  5072133
5072133erkki.koort [at] sisekaitse.ee