Uudised

Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk jõuab läbi Virumaa metsade Väike-Maarjasse

aastapäevaretke start Nelijärvel

Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk toimub tänavu 16.-17. mail ja saab alguse Nelijärvelt. Linnulennult 45-kilomeetri pikkune rada viib osalejad läbi Virumaa paksude metsade ja imeliste rabade Väike-Maarja päästekolledži hoovile.16. mai varahommikul alanud 32-tunnisel retkel võistlevad külg-külje kõrval akadeemia kadetid, õppejõud, vilistlased ja koostööpartnerite esindajad. Retke korraldaja, akadeemia vilistlane Martin Kreek ütles, et eks aastapäevaretk loodigi eesmärgiga luua sisekaitsevaldkonna inimeste vahel ühtekuuluvustunnet.

„See retk paneb proovile osaleja vaimsed ja füüsilised võimed. Hea ühtekuuluvustunde tugevdamiseks viimegi erinevate sisekaitsevaldkondade esindajad koos võistlema. Lihtne see kindlasti ei ole ning retke lõpetavad ainult tugevamad,“ tõdes Kreek. „Aga selles asja võlu just seisnebki – võtta väljakutse vastu ning see raske asi lõpuni teha!“ lisas ta.

Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link sõnas, et aastapäevaretkega tähistab Sisekaitseakadeemia oma sünnipäeva: „ See matk liidab koolipere ühtseks ja võimaldab rakendada koolis omandatut. Samas ei ole ka vähem tähtis igaühe võimete proovilepanek ja retkelt saadud positiivne emotsioon.“ Ta lisas, et tänu retkele on Sisekaitseakadeemia inimesed Eesti kogukondadele rohkem nähtavad, tuues turvatunnet ja luues seda koos.

Retkel teist aastat osalev justiitskolledži korrektsiooni eriala kadett Erlend Kanarbik tõdes, et läheb retkele sarnase eesmärgiga – et end taaskord ettenägematute ülesannetega proovile panna. „Retke läbimine vajab stressitaluvust ja kohanemisvõimet, sest me ei tea kunagi ette, mis ülesanne järgmises punktis tuleb. Sellise stressi ja kohanemisvõime testimine on nii põnev kui ka oluline igapäevaelus, sest ootamatu olukord võib ette tulla millal iganes,“ sõnas Kanarbik ning lisas, et samuti on lihtsalt mõnus oma sõpradega looduses viibida ja lähedasemaks saada. „Finišisse jõudmise tunne on aga täiesti meeliülendav!“

Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk kestab orienteeruvalt 32 tundi, finiš on reedel, 17. mail alates kella 16st Väike-Maarjas, Sisekaitseakadeemia päästekolledži hoovil. Aastapäevaretkest võtab osa ligi 70 võistlejat, distantsi pikkuseks on linnulennult 45 km, reaalseid läbikõnnitud kilomeetreid tuleb enamasti topelt. Retke jooksul tuleb läbida kümme kontrollpunkti, kus tehakse erinevaid sisekaitselise, ellujäämise ja seiklusliku suunaga võistlusülesandeid.

 

Pildid ja videod retkelt leiab jooksvalt Sisekaitseakadeemia FB lehelt: www.facebook.com/sisekaitse
Eelmise aastapäevaretke pildid

 

Lisainfo:
Martin Kreek
Ellujäämisakadeemia
Sisekaitseakadeemia vilistlane ja aastapäevaretke korraldaja
+372 56909536
martin [at] ellujaamisakadeemia.ee