Uudised

Sisekaitseakadeemia aastapäevaretke võitis politsei- ja piirivalvekolledži kadettide võistkond

ska retke võitjad

Täna, 17. mai õhtul jõudis Väike-Maarjas, päästekolledži hoovil lõpule Sisekaitseakadeemia aastapäevaretk, mis sai alguse eile varahommikul Nelijärvelt. Vastupidavaimaks retke võistkonnaks osutus politsei- ja piirivalvekolledži kadettide meeskond SKA PPK I.

 

SKA PPK I meeskonda kuulusid Edward Timoska, Rivo Mölder, Nikolaj Semjonov ja Oleg Gromov. Teiseks tuli justiitskolledži kadettide võistkond Kõva mees (Emma Kinnunen, Erlend Kanarbik, Ott Vikat, Olari Kaljuste ja Fred Jürgen Taro) ning kolmandaks Sisekaitseakadeemia töötajate võistkond Walk and Talk (Malle Tiirusson, Külliki Tamm, Leho Tummeleht, Tarmo Orav ja Heldur Lomp).

Võidumeeskonna edu saladuseks oli kokkuvõttes see, et nad sooritasid võistlusülesanded hästi ning läbisid raja väga kiiresti. Kui neljapäeva hommikul läks teele 14 võistkonda, siis finišisse jõudis neist üheksa. Enamik retke lõpetanud võistkondadest kõndis läbi keskmiselt 85 kilomeetrit.

Retke korraldaja, akadeemia vilistlane Martin Kreek sõnas, et ta on väga uhke kõigi nende inimeste üle, kes söandasid sellise väljakutse vastu võtta. „Lisaks on uskumatult äge, et kõigil kolmel aastal on meil ilmaga tohutult vedanud, nagu ka sel aastal,“ nentis Kreek ning lisas, et tema jaoks on säärase retke korraldamise puhul kõige olulisem anda osalejatele võimalus teha midagi ennastületavat.

Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretk toimus tänavu 16.-17. mail. Linnulennult 45-kilomeetri pikkune rada viis osalejad läbi paksude metsade ja imeliste rabade Nelijärvelt päästekolledži hoovile Väike-Maarjas. Võistkondadel oli raja läbimiseks aega 32 tundi, kiiremad jõudsid finišisse 30 tunniga. Teekonna vältel pidid osalejad läbima kümme kontrollpunkti, kus tuli lahendada ellujäämiseks vajalikke ning sisekaitselise temaatikaga seotud ülesandeid.

Vaata Sisekaitseakadeemia 3. aastapäevaretke fotosid akadeemia FB lehelt.