Uudised

Sisekaitseakadeemia avas täiendava vastuvõtu päästekorraldaja erialale

Päästekorraldaja

Eesti sisejulgeoleku valdkonna spetsialiste koolitav Sisekaitseakadeemia avab 5.-15.09.22 täiendava vastuvõtu päästekorraldaja erialale. 


Päästekorraldaja erialal õppides saab akadeemiast kutsehariduse ning eriala edukalt lõpetanuid ootab töö Häirekeskuse piirkondlikes keskustes Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus. Päästekorraldaja erialal on stipendium 260 eurot kuus, tasuta toitlustus, majutus ja vormiriietus. Õppes on suur roll keeleõppel ja praktilistel harjutustel.

Sisekaitseakadeemia õppeprorektori Ingrid Vetka sõnul otsustati korraldada täiendav vastuvõtt päästekorraldaja eriala õppegrupi avamiseks, sest vajadus uute spetsialistide järele on suur. “Sisekaitseakadeemias on loodud ideaalsed võimalused päästekorraldaja eriala õppuritele piisava enesekindluse, teadmiste ja oskuste omandamiseks, et oma tööd asjatundlikult teha ja inimestele abiahela esimeses etapis vajalikku tuge pakkuda,“  tõdeb Vetka. 

„Päästekorraldaja on esimene lüli abiandmise ahelas, kelle ülesanne on välja selgitada, millist abi ja kui kiiresti hädasolija vajab. Vastame aastas miljonile hädaabikõnele, et päästa inimeste elu, tervist ja vara. See on vastutusrikas ja eriline töö, kus iga päev pakub väljakutseid ja mida tehes saab koju minna tundega, et andsin oma panuse turvalisema Eesti heaks,“ sõnab Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela. 

Avaldusi päästekorraldaja erialale õppima tulekuks saab esitada läbi SAIS-i keskkonna alates 5. kuni 15. septembrini. Avaldused esitanud kandidaatidega viiakse vajalikud testid ning kutsesobivusvestlused läbi septembrikuu jooksul.

Vastuvõttu puudutav info on leitav Sisekaitseakadeemia kodulehelt SIIN.

Päästekorraldaja tööks on aidata inimesi, kes helistavad hädaabinumbrile 112. Nad on esimesed abistajad hädaolukorras ja panustavad iga päev turvalisema ühiskonna loomisesse.