Uudised

Sisekaitseakadeemia kutsub praktilisele kriisikommunikatsiooni kursusele

kriisikommunikatsioon

Lumetorm Monika, ID-kaardi turvarisk, tulistamine Kaitseministeeriumis või „rändekriis“ – need kõik on olukorrad, mis nõuavad asjakohast lahendamist, inimeste teavitamist ja pidevat meediaga suhtlemist. Seetõttu on oluline küsida, kuidas kriisi õigel ajal ära tunda? Kuidas vastata avalikkuse ja meedia ootustele kriitilistes olukordades? Kuidas edastada tundlikku infot ja kuidas korraldada asutuste vahelist koostööd avalikkuse teavitamisel?

 

Neile ja paljudele teistele kriisikommunikatsiooni puudutavatele küsimustele kursusel vastuseid otsimegi.

Sisekaitseakadeemia kutsub sind KRIISIKOMMUNIKATSIOONI koolitusele! Koolitusel vaheldub teooria praktilise grupitööga, läbivalt kasutame kriisikommunikatsiooni näiteid nii Eestist kui väljaspoolt ning oma kogemusi jagavad parimad praktikud hiljutistest kriisikommunikatsiooni õppetundidest. Ja mõistagi saavad osalejad end ise kriisikommunikatsioonis proovile panna.

Kursust juhendavad pikaajalise riski- ja kriisikommunikatsiooni kogemusega koolitajad:

  • Evelin Uibokand on Sisekaitseakadeemia kriisikommunikatsiooni külalislektor ja annab loenguid nii bakalaureuse kui magistriõppe tudengitele. Kriisikommunikatsiooni täiendkursust on ta juhendanud selle algusest, alates 2017. aastast. Evelini kriisikommunikatsiooni kogemused on pärit Päästeametist, kus ta töötas seitse aastat Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhina ja hiljem kolm aastat Päästeameti kriisikommunikatsiooni eksperdina. Praegu töötab Evelin põhikohaga Tartu Linnavalitsuses, kus tema vastutusalas on linna kriisireguleerimise korraldus. Evelinil on magistrikraad kommunikatsioonijuhtimises, ta on läbinud mitmeid kriisijuhtimise ja kriisikommunikatsiooni täiendkoolitusi ning rahvusvahelisi kursusi, samuti on ta end erialaselt täiendanud Islandil, Luksemburgis, Portugalis, Rootsis ja Ungaris.
  • Viktor Saaremets on Päästeameti Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja, varasemalt on Viktor olnud Lääne päästekeskuse pressiesindaja ja kommunikatsioonijuht. Kriisikommunikatsiooni täiendkursust on ka tema juhendanud selle algusest, alates 2017. aastast. Viktoril on kriisikommunikatsiooni kogemusi pea 20 aastat, mis sai alguse ajakirjanikuna töötades kriise kajastades ning praegu osaleb Viktor Päästeameti Lääne regiooni valvepressis. Viktoril on magistrikraad organisatsioonikäitumises, ta on läbinud EL elanikkonnakaitse mehhanismi raames kõrgetasemelised rahvusvahelised kriisijuhtimise kursused ning olnud rahvusvahelise pumpamismeeskonna juht sertifitseerimisõppusel WAVE2017 Poolas.

Kursusel on osalema oodatud asutuste kommunikatsioonijuhid ja -töötajad, elutähtsat teenust osutavate või korraldavate asutuste esindajad ja hädaolukorra lahendamise juhid, kohaliku omavalitsuse esindajad ja kõik teised, kes soovivad end kriisikommunikatsiooni alaselt täiendada.

Kursuse läbinud saavad kaasa pagasi, kuidas kriisikommunikatsiooni mõtestada ja anda sellele oluline tähendus kriisijuhtimise tervikprotsessis. Seetõttu oskavad osalejad kriisikommunikatsiooni veelgi paremini ellu viia ning julgemini keerulistele olukordadele vastu astuda.

Koolitus toimub 15.-16. mail 2019, Sisekaitseakadeemia uues õppekompleksis Tallinnas, Kase 61, ruumis B-213.

Info registreerumise ja koolituse kohta leiab HITSA kodulehelt. Tutvu ka kursuse päevakavaga.

Kursuse hind ühele osalejale on 240 eurot. Maksumus sisaldab loenguid, kursuse materjale, lõunasööki ja kohvipause. Registreerida saab kuni 12. maini 2019 või kuni kohti jätkub. Koha grupis kinnitame hiljemalt 13.05.2019. Koolitusgrupi avame, kui on vähemalt 16 soovijat.

Enne koolitust tutvu ka kriisireguleerimise baaskoolituse e-kursusega Moodle-keskkonnas.

Kohtumiseni koolitusel!

 

Lisainfo: Helen Kiis, helen.kiis [at] siskaitse.ee või Evelin Uibokand, evelin.uibokand [at] gmail.com.