Uudised

Sisekaitseakadeemia lõpetas 49 uut politseinikku. Kristian Jaani: seda on poole vähem kui Eestile hädasti tarvis 

aktus

28. aprillil toimus Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži lõpuaktus, kus anti üle tunnistus 49 värskele politseiametnikule. Kolledži juhi Kristian Jaani sõnul on uued lõpetajad Eesti politseile väärt täiendus, ent neid on kahjuks kaks korda vähem, kui vaja oleks, mis seab Eesti sisejulgeoleku ohtu. 

Lõpetajaid tervitasid ja õnnitlesid Sisekaitseakadeemia õppeprorektor Ingrid Vetka, siseminister Lauri Läänemets, Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori kohusetäitja Egert Belitšev ning Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kristian Jaani.

„Kuigi politseiniku palk algab täna 2000 eurost ning oma olulise koha leiavad erinevate tugevustega inimesed, on inimesi kriitiliselt puudu. Seda olukorras, kus meie väljakutsed siseturvalisuses on suurimad, kui eales varem,“ ütles oma kõnes Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kristian Jaani

„Eeskätt vaatan 18-20-aastaste noorte poole. Esimene samm on väljaõpe Sisekaitseakadeemias, mis kestab poolteist aastat, edasi bakalaureusekraad ning siis on võimalus jätkata magistriõppes. Vaatan ka juba mõne teise hariduse omandanute ja elukogenute poole. Mõlemad on ka täna siin lõpetamas - noored, otse gümnaasiumipingist meile tulnud ja juba elukogenud, mõne teise kutse ja hariduse omandanud nn karjääripöörajad. Vastuvõtt uueks õppeaastaks juba käib, tulge Sisekaitseakadeemiasse, teeme koos Eesti turvalisemaks,“ lisas Jaani.  

Siseminister Lauri Läänemets rõhutas oma kõnes, et riigi julgeolek algab siseturvalisusest. “Julgeolekust on viimase aasta jooksul räägitud palju – aga seda enamasti just sõjalise riigikaitse mõttes. Tegelikult algab riigi julgeolek meie kodanike heaolust, turvatundest, õiguskorrast ning tublidest inimestest, kes seda tagavad. Tihti kehastab politseiamentik kodanikule tema kõige raskematel ja kriitilisematel hetkedel riigi kohalolu, kaitset ja turvatunnet. Teie olete riigi nägu ja riik on teie nägu. Inimesed, kes on valmis kandma politseiametniku vastutust, väärivad suurt lugupidamist,” ütles Läänemets. 

PPA peadirektori kohusetäitja Egert Belitševi sõnul on uute inimeste ametisse leidmine üha suurem väljakutse. „Heaks politseinikuks või piirivalvuriks saab julge ja tegus inimene, kellel on süda õiges kohas ning kes tahab oma tööga midagi paremaks muuta. Selliseid kolleege otsivad väga paljud tööandjad ja demograafiliste muutuste tõttu see konkurents järjest tiheneb. PPA eelis on tähendusega töö ehk võimalus teha midagi Eesti riigi ja inimeste jaoks ning teha seda tõelises meeskonnas,“ ütles Belitšev.   

Sisekaitseakadeemias ootavad tulevast õppijat kaasaegsed õppetingimused, Eesti ühed suuremad stipendiumid, majutus ja toitlustus, kogenud õppejõud ja toetav tugipersonal, seltskondlikud ja ühtehoidvad tudengid, palju põnevaid ühistegevusi ning kindlad traditsioonid. Vastuvõtt Sisekaitseakadeemiasse on avatud 28. juunini. 


Foto autor: Arno Mikkor