Uudised

Sisekaitseakadeemia oli edukaim Eesti kõrgkool Kaunases SELLi mängudel

foto

Akadeemia võistlejad said Kaunases SELLi mängudelt kokku 8 medalit, mis andis kõrgkoolide paremusjärjestuses 10. koha ning sellega edestasime ka Eesti suuremaid kõrgkoole. Kaks alavõitu sai päästja erialal õppiv Kalev Hõlpus - 800 m jooksus ajaga 1.53,66 ja 1500 m jooksus - 3.55,3. Mõlemad tulemused on akadeemia uued rekordid ning Kalev aitas hea jooksutempoga kaasa ka mitmete leedulaste isiklike tipptulemuste parandamisele nendes jooksudes.

Rolf Robert Peebo saavutas esikoha odaviskes. Tema sai võistlustel akadeemiat esindada PPK vilistlasena, sest aasta jooksul pärast kõrgkooli lõpetamist on see veel üliõpilasvõistlustel lubatud ning on hea meel, et mitmed meie sportlased on seda võimalust kasutanud.

Jelizaveta Mišina oli kolmas 100 m tõkkejooksus (14,77) ning kaugushüppes, tõkkejooksu tulemus läheb samuti kirja akadeemia rekordina.

PPK aprillikuine lõpetaja Siret Tara võitis pronksmedali jõutõstmises, VTK õppur Virge Tähemäe judos ning PPK lõpukursuslane Lorely Kõrvel orienteerumises. Lisaks sai Lorely orienteerumise sprindidistantsil neljanda koha ja Eliise Luks (PPK) tuli uue isikliku rekordiga enda jooksu võitjaks 800 meetri distantsil ning oli üldarvestuses neljas.

Lisaks kuulusid akadeemia koondisse seekord veel üksikud individuaalalade esindajad, pallimänguvõistkondi käesoleval aastal osalemas ei olnud. Tore, et paljudel oli vorm võistlusteks  isiklike rekordite uuendamise tasemele ajastatud, kõik pingutasid tugevalt ning hoiti kokku ja ergutati võistkonnakaaslaseid.

Veidi keeruline oli logistikaga ning mitmeid spordialasid ei olnud ka võimalik jälgida nende korralduspaikade kauguse tõttu. Nii viidi kergejõustiklased Kaunasest hoopis Birštonasse ja orienteerumise põhidistants oli kavas koos Balti riikide meistrivõistlustega Ignalina lähistel. Akadeemia võistlejad valisid kolmetunnise sõidu võistluspaiga lähistele eelmisel õhtul, et kohapeal majutuspaigas võistlusteks paremini välja puhata, mistõttu ei saanud nad tulla avatseremooniale ning on puudu selle eel tehtud ühisfotolt.

Mängudel osales palju Leedu sportlaseid ning nagu alati, oli nende tase ka seekord päris kõrge. Kokku oli võistlejaid üle 1300 ning esindatud 10 riiki ja 36 kõrgkooli.

Kui Sisekaitseakadeemia rekordite ajalugu vaadata, siis meeste 800 m distantsil ei olnudki akadeemia rekordit seni fikseeritud, varasem akadeemia rekord 1500 m distantsil oli aga kirjas 2004. aastast, kui Madis Uusorg tollase maksunduse eriala õppurina oli jooksnud akadeemiat esindades 4.07,69. Kalev Hõlpus jooksis järgmistele rekordipüüdjatele ette väga tugevad ajad.

Seekordsetel mängudel võistelnud olid tänulikud, et akadeemia osalemist toetas ning paljud peavad juba plaani ka järgmisel aastal Soome SELLi mängudele osalema minna.

SELLi üliõpilasmängud on 100-aastase ajalooga meile kõige lähemal toimuv rahvusvaheline kõrgkoolide õppurite jaoks mõeldud võistlus, mida korraldatakse Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus. Eelmisel aastal oli mängude võõrustajaks Eesti Akadeemiline Spordiliit ning võistluspaigaks Tartu.

Täpsemalt saab toimunud võistluste kohta infot Leedu Akadeemilise Spordiliidu kodulehelt.