Uudised

Sisekaitseakadeemia pälvis peresõbraliku tööandja kuldmärgise

peresõbralik

Täna, 7. novembril andis sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo Sisekaitseakadeemiale peresõbraliku tööandja kuldmärgise.

Sisekaitseakadeemia rektori Kuno Tammearu sõnul on akadeemia kõige väärtuslikum vara inimesed. „Seetõttu väärtustame akadeemias häid kolleege, kellega koos igapäevaselt tööalaseid eesmärke ellu viime. Tänane märgis on Sisekaitseakadeemia töötajate pika töö tulemus. Samas ei ole kuldmärgise saamine mitte teekonna lõpp, vaid algus. Soovime, et Sisekaitseakadeemia oleks koht, kus inimesed tahavad pikaajaliselt töötada, sest nad tunnevad end akadeemias hästi – nad on toetatud, märgatud ja neist hoolitakse,“ rääkis Tammearu. 

Sisekaitseakadeemia personalijuhi Monika Viiduli sõnul on programmis osalemise üks olulisim väärtus akadeemia jaoks olnud süsteemsuse loomine: „Nagu meie hiljutises töötajate rahulolu-uuringus välja toodi, oli akadeemia töötaja- ja peresõbralik ka juba enne programmiga liitumist. Küll oleme me selles osalemise jooksul hakanud tööandjana järjest süsteemsemalt tegelema näiteks töötajate sisseelamise, eesmärkide seadmise, siseinfo jagamise võimaluste ja kanalite laiendamise ning paindliku töökorralduse, aga ka palju muuga.“ 

Sotsiaalministeeriumi poolt käivitatud peresõbraliku tööandja programm keskendub tööelu erinevatele külgedele alates värbamisest kuni töösuhte lõpetamiseni, hõlmates muuhulgas töötajate tunnustamist ja professionaalse arengu toetamist ning organisatsiooni hea töökeskkonna, suhtlemiskliima, organisatsioonikultuuri ja info liikumise tagamist. 

Fotod: Rene Suurkaev