Uudised

Sisekaitseakadeemia rahvusvaheline elanikkonnakaitse teemaline konverents

konverents

Sisekaitseakadeemia kutsub rahvusvahelisele elanikkonnakaitse teemalisele konverentsile "Teel turvalisse homsesse" 11.-12. oktoobril 2023 Tallinnas ja veebi vahendusel.

Iga-aastane rahvusvaheline konverents toob kokku huvilised ja eksperdid nii Eestist kui ka välisriikidest arutlema ja kuulama aktuaalsetel turvalisusega seotud ja sisejulgeolekualastel teemadel.

Seekordsel konverentsil on teemadeks elanikkonnakaitsega seotud küsimused nagu tsiviilelanike kaitsmine ohtudes ja kriisides, selleks valmisolek ning erinevate organisatsioonide, riigi ja kogukonna roll selles.

DG ECHO kriisireguleerimise ja RescEU juht Hans Das annab ülevaate Euroopa elanikkonnakaitse suundadest ning sellega seotud väljakutsetest sõjaolukorras. TalTechi professor ning Euroopa Komisjoni peateadusnõustaja Maarja Kruusmaa vaatab tulevikkus ehk kuidas valmistuda tundmatuteks kriisideks. Norra esineja rahvusvahelise hädaolukordade juhtimise ühingu president K. Harald Drager arutleb teaduse rolli üle kriisides. Jussi Korhonen Soome siseministeeriumi päästeosakonna elanikkonnakaitseüksusest arutleb, milliseid muutuseid on toonud Ukraina sõda ja NATOga liitumine Soome elanikkonnakaitsesse. Lisaks astub konverentsil üles palju teisi esinejaid Eestist ja välismaalt.

Neil ja paljudel teistel teemadel on konverentsile oodatud kuulama, kaasa mõtlema ja arutlema kõiki turvalisuse, sisejulgeoleku ja elanikkonnakaitse huvilisi. Konverentsi esimest, ettekannetega päeva juhib Urmas Vaino, teisel päeval on osalejad oodatud arutlema ja kaasa rääkima erinevates paralleelsessioonides.

Konverents toimub 11.-12. oktoobril 2023 Sisekaitseakadeemia konverentsikeskuses (Kase 61, Tallinn) ja veebis. Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel (sünkroontõlkega).

Konverentsil osalemine on tasuta.

Registreerumine, konverentsi ajakava ja täpsem info SIIN.

Kohtumiseni konverentsil!