Uudised

Sisekaitseakadeemia võõrustab sügissemestril 23 välisüliõpilast

erasmuse tudengid

Tänavuse õppeaasta sügissemestril õpib Sisekaitseakadeemias 23 välisüliõpilast seitsmest erinevast riigist – Soomest, Saksamaalt, Poolast, Tšehhist, Bulgaariast, Slovakkiast ja Kosovost.

 

„Välisüliõpilased on juba aastaid olnud Sisekaitseakadeemia lahutamatu osa. Oluline on sealjuures, et välis- ja Eesti sisejulgeoleku valdkonna üliõpilased õpivad üksteiselt. Teadmiste ja oskuste vahetus ongi Erasmus programmi üks peamine eesmärk,“ ütleb Sisekaitseakadeemia väliskoostöö koordinaator Kaisa Kägu.

Sisekaitseakadeemia üliõpilasesinduse esimees, politsei- ja piirivalvekolledži kadett Karl Lumi sõnul on üliõpilaste jaoks oluline lisaks uutele teadmistele ja teadmiste jagamisele ka kontaktide võrgustik, mis kaasneb vahetusüliõpilasena õppimisega. Sisekaitseakadeemia välisüliõpilased õpivad koos akadeemia teiste üliõpilastega, ent mõned ained on neile loodud spetsiaalselt, et avada veidi põhjalikumalt Eesti sisejulgeoleku valdkonda ja kultuuriruumi.

2013. aastal sai alguse Sisekaitseakadeemia koostöö Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Tallinna Tervishoiukõrgkooliga, mille raames võivad akadeemia välistudengid valida partnerkoolides pakutavaid ingliskeelseid aineid ja vastupidi. Nii võib Sisekaitseakadeemia erasmuslaste kõrval kohata koolis ka Tallinna Tehnikakõrgkooli või Tallinna Tervishoiukõrgkooli välisüliõpilasi. „Lisaks rahvusvahelisele suhtlusele õpitakse tundma tudengeid teistest Tallinna kõrgkoolidest. See kõik on edu aluseks tulevikus. Üksi ei pruugi akadeemia saada aastaks 2025 saada parimaks siseturvalisuse kompetentsikeskuseks Euroopas, ent teadmiste ja kontaktidega on see võimalik,“ usub üliõpilasesinduse esimees.

Lisaks õppimisele pannakse 2019/2020 õppeaasta sügisel suuremat rõhku Sisekaitseakadeemia üliõpilaste ja välisüliõpilaste integreerimisele nii klassiruumis kui ka vabal ajal. Kõigil välisüliõpilastel on oma tuutor ja koos üliõpilasesindusega on pandud paika suur hulk ühiseid üritusi.

Vaata täpsemalt: www.sisekaitse.ee/en/subjects-in-English

 

Lisainfo:
Kaisa Kägu
Sisekaitseakadeemia väliskoostöö koordinaator
+372 5126353
kaisa.kagu [at] sisekaitse.ee