Uudised

Sisekaitseakadeemias koolitatakse 15 riigi elanikkonnakaitsemehhanismi eksperte

hoiab majakest käte vahel

Sisekaitseakadeemias toimub alates tänasest, 19.-25. jaanuarini 2019 Euroopa Liidu Elanikkonnakaitse Mehhanismi Treeningprogrammi meeskonna juhtimise kursus Staff Management Course (SMC). Koolitusel osalevad 20 eksperti 15 riigist.

 

19.-25. jaanuarini kestva kursuse eesmärgiks on tasandada ja laiendada ekspertide teadmisi meeskonna tööst ning koordineerimise platvormidest teiste sidusrühmadega. Läbivaks teemaks on informatsiooni kogumine, töötlemine ja vahendamine. Ekspertide koolitused korraldatakse konsortsiumis Rootsi Kuningriigi ja Taani Kuningriigi partneritega ning need on planeeritud aastani 2020.

Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktori asetäitja Vadim Ivanovil on ääretult hea mee, et Sisekaitseakadeemia võttis koos Rootsi ja Taani partneritega ette nõnda väljakutseterohke teekonna. „Hindamatu väärtusega on teadmiste ja kogemuste vahendamise võimalus rahvusvahelises keskkonnas. See arendab meid kõiki – nii korraldajaid, koolitajaid kui ka kursusel osalejaid nii professionaalselt kui meeskonnatöö kontekstis. Lisandväärtusena saame siit ka väga hea rahvusvaheliste kursuste korraldamise, sealhulgas kaugteel koordineerimise kogemuse,“ nentis ta.

Sisekaitseakadeemia on kolmepoolse konsortsiumi partner koolituste ettevalmistamisel, korraldamisel, läbiviimisel ja kursuse sisu arendamisel. Akadeemia juhtrühma esindavad Sisekaitseakadeemia päästekolledži direktor Ain Karafin ja sisu koordinaator Vadim Ivanov. Ivanov kuulub ka kursuste ettevalmistamise ja läbiviimise tuumikrühma ning osaleb koolitustel lektori ja treenerina. 

Projekti partneriteks on Rootsi Kuningriigi kolleegid tsiviiljuhtumite agentuurist MSB (Myndigheten för samhällsskydd och beredskap ehk Swedish Civil Contingencies Agency) ja Taani Kuningriigi kolleegid DEMAst (Danish Emergency Management Agency). Järgmise kursuse korraldab Rootsi Kuningriigi partner MSB ja see toimub 27. aprillist kuni 3. maini 2019 Rootsi Revinge Päästekoolis.

Sisekaitseakadeemia on rakenduskõrgkool, mis tegutseb Siseministeeriumi haldusalas. Sisekaitseakadeemia valmistab ette spetsialiste sisejulgeolekuasutustele (sh politsei, piirivalve, päästeala, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteem) kutse-, kõrg- ja magistrihariduse tasemel. Sisekaitseakadeemias õpib ligi tuhat kadetti, kokku töötab 230 inimest. Päästekolledž tegutseb alates 1993. aastast, mil alustasid õppetööd esimesed päästeteenistuse erialale vastu võetud üliõpilased. Täna koolitab päästekolledž päästeteenistujaid nii kutseõppe kui ka rakenduskõrghariduse tasemel.