Uudised

Sisekaitseakadeemiast läheb SELLi mängudele 36 võistlejat

SELL 2019

Foto: 2019. aasta Kaunase mängudel osalesid akadeemiast vaid üksikud individuaalvõistlejad.

 

19. mail avatakse Tartus 38. SELLi mängud – järjestikku Soomes, Eestis, Lätis ja Leedus peetavad rahvusvahelised üliõpilasvõistlused. Mängudel tähistatakse 100 aasta möödumist esimestest SELLi mängudest, mis korraldati 1923. aastal samuti Tartus.

 

 

Sisekaitseakadeemia plaanis minna mängudele pea poolesajaliikmelise delegatsiooniga. Paraku jääb seekord kõrvale jalgpalli naiskond, sest teiste riikide võistkondade kokkusaamise probleemide tõttu naiste jalgpalli ei peeta. Teised alad aga toimuvad ning akadeemia võistlejatele saab kaasa elada kergejõustikus (Ülenurme staadionil), rannavõrkpallis (Rannakeskuses), meeste jalgpallis (Holmi pargis), naiste 3x3 korvpallis (Terminal Arenal), ujumises (Aura keskuses), jõutõstmises ja maadluses (TÜ spordihoones), discgolfis (Annikorus) ning orienteerumises (Tartu linnas ja lähiümbruses).

Meie võistkonna kõige suuremate tiitlitega liige on tõstja Leho Pent, kes seekord on valmis enda kõrgkooli esindama teisel alal – jõutõstmises. Samuti asub jõutõstmises võistlustulle akadeemia vilistlane Kristjan Puusepp, kes eelmisel aastal Lätis saavutas kehakaalus hõbemedali.

Ujujatest on kirjas kaks paremat naist (Lint, Hansalu) ja meest (Lõvi, Stepanov), et osaleda saaks ka teatevõistlustel, samuti on meie naistest hüppajad-sprinterid (Soover, Mišina, Siman, Kahre) üles antud 4x100 m teatejooksu.

Jalgpallurid harjutavad võistlustel kokkumängu Horvaatia turniiriks. Rannavõrkpallis on meeste paar – Pärtel-Parrol juba ka varasemate rahvusvaheliste üliõpilasvõistluste kogemusega, naiste rannavõrkpalli paar Vahtramäe-Kokk mängib koos esimest korda. Naiste 3x3 korvpalliga liitusime üpris viimasel minutil, kui otsiti lisanaiskonda 5x5 korvpalliks, milleks me koondist kokku ei saanud, kuid otsingute käigus selgus, et mänguvõimalus oli meie 4 õppuril-vilistlasel, kes saavad nüüd Läti, Leedu ja Soome naiskondade vastu mängida ning Eesti on järjekordsel alal esindatud.

Kindlasti tuleb rahvusvaheline konkurents põnev ning kõik, kes nädalavahetusel Tartusse jõuavad, on oodatud nii reede õhtul Lodjakoja juurde avatseremooniale kui ka reedest pühapäevani rikkalikku võistluste programmi jälgima.

Täpsemat infot võistluste kohta saab mängude kodulehelt: https://sellgames2023.com/schedule-regulations/.