Uudised

Sisekaitseõppe erialalaagrite hooaeg algab 16. mail Väike-Maarjas

päästelaagri tule kustutamine

Tänavune Sisekaitseakadeemia sisekaitseõppe erialalaagrite hooaeg algab 16. mail Väike-Maarjas. Esimene sisekaitseõppe päästelaager toimub 16.-17.mail, esimeses laagris osaleb kokku 40 õpilast nii Narvast kui Ahtmelt.

 

„Erialalaager on gümnaasiumiõpilaste sisekaitseõppe õppekava lahutamatu osa. See tähendab, et enne laagrit on vaja koolis aasta jooksul omandada teadmisi pääste eriala, päästevahendite, päästetehnika, ohuhinnangute ja muu sellise kohta,“ selgitab Sisekaitseakadeemia täiendusõppekeskuse nõunik, sisekaitseõppe eestvedaja Priit Männik.

„Kõigi nende õppeaasta jooksul teoreetiliselt omandatud teadmiste praktilise rakendamise oskuse kontroll toimubki Väike-Maarja päästelaagris. Enne laagrit on õpilased koostanud oma kodu ja koduümbruse kohta ohuhinnangute koduse töö,“ ütleb Männik ning lisab, et kuna Väike-Maarja laagri läbib aastas enam kui sada, sel aastal suisa 155 õpilast, on see  oluline panus väljaõppinud esmaste reageerijate järelkasvuks Eestis.

Esimese päeva õhtul toimub kompleksvõistlus erinevate päästealaste ülesannetega. Teine päev algab kella seitsmese hommikujooksuga, järgnevad praktilised harjutused nagu suitsusukeldumine või tule kustutamine harjutusväljakul, pinnaltpäästes harjutatakse aga uppumisohtu sattunud inimeste  abistamist.

Kokku toimub Väike-Maarjas viis laagrit 155 õpilasele erinevatest sisekaitseõppega liitunud koolidest üle Eesti, Räpinast kuni Orissaareni välja.

 

Lisainfo:
Priit Männik
Sisekaitseakadeemia täiendusõppekeskuse nõunik
+372 5137095
priit.mannik [at] sisekaitse.ee