Uudised

Sisekatseakadeemia sai Kääriku suvemängudel kolmanda koha

suvemängude foto

https://ylisport.ee/1.-3. juulini Käärikul peetud üliõpilaste traditsioonilisel suve alguse kompleksvõistlusel õnnestus akadeemial kõrges konkurentsis sportlikus arvestuses saada Tartu Ülikooli ja TalTechi järel kolmas koht.

Eelkõige saavutasime häid tulemusi jõualadel, kus rammumehe võistluse võitis Kristjan Puusepp ja kolmandsaks tuli Raido Liitmäe, lisaks neile kuulusid autolükkamise nelikusse Kaarel Kaldvee ja Marko Mumm, kes olid sel alal ülekaalukalt parimad. Köieveos lisandusid eelnimetatutele ka Heivo Parrol ja Robert Põldoja ning Sten Haasma taktilugemise järgi veeti võit koju.

Autolükkamises sai seekord akadeemiast nii meeste kui naiste finaalidesse kumbagi kaks võistkonda. Meie teine meeste nelik, kuhu lisaks Heivole ja Robertile kuulusid veel Talis Susi ja Richard Karelson, jäi neljandaks. Naiskondadest õnnestus ühel nelikul - Merili Lellep, Meril Klaos, Keit Kalk, Karmel Mägi - saada teine koht. Naiste Crossfit-lady võistluses oli kolmas Kerlyn Roosipõld.

Ehkki kirjelduse järgi võivad alad n.ö rahvalikud tunduda, oli neis vaja ilmutada nii häid kehalisi võimeid, suurt tahtejõudu kui ka reeglite järgimist, sest näiteks mitmed köieveovõistkonnad langesidki konkurentsist reeglite vastu eksimise tõttu.

Seekordse rektorite, õppejõudude ja maskottide mitmevõistlus oli Sisekaitseakadeemia erialade ainetel - vaja oli voolikuid ühendada ja veejoaga pallile pihta saada, päästja riietesse riietuda, vangla teemaline pusle kokku panna ja pildil olev ese ära arvata, leida asjade valikust riiki sisse toomiseks keelatud esemeid ning saada pallidega pihta rivis ründavatele torbikutele. Nimetatud võistlus on igal aastal nii meeleolukas, sisaldades samas ka sportlikke elemente. On hea meel, et maskottide arvestuses võitis akadeemiat esindanud vilistlane Grete Rüütli ning õppejõudude arvestuses oli teine Raido Liitmäe. Täname võistlusele kaasa aidanud Puka vabatahtlikku päästekomandot ning akadeemia ÜE liikmeid, kes aitasid aladele ülesandeid nuputada.

Jooksu- ja pallimängualadel oli konkurents tugev nagu ka jõuvõistlustel ning esikolmikusse jõudsid enamasti nende spordialadega kõrgel tasemel tegelejad. Tubli oli meie 3x3 korvpallinaiskond - Margit Fix, Angela Sööt, Kätlin Pärn ja Elis Erlich, kes jõudis poolfinaali, kuid pidi paraku leppima 4. kohaga.

Kui mõnel aastal pole akadeemial õnnestunud üldse grillimisvõistlusel osaleda, siis seekord lõi meie kolmik - Mihkel Jürgenson, Sten Haasma ja Jaan-Erik Muru laineid ning võttis võistluse esikoha.

Rudolf Kopti oli teine pokkeris ning kõrgeid 3. koha punkte tõid ka Carmen Tiinas (kabe) ning Kerly Randlane ja Epp Jalakas (kastipanemise võistlus). Tunnustada tuleb ka Kerly ja temaga paaris mänginud Priit Heinsoo 5. kohta tennises - kuna õppuritest oli keeruline leida sinna heal tasemel mängijaid, siis tuli abi saamiseks pöörduda õppejõudude poole.

Täpsusaladel hiilgas Astrid Erik, kes oli teine nii vibulaskmises kui nooleviskes ning aktiivsusarvestuses üks akadeemia aktiivsemaid naisi 15 osaluskorraga. Sama paljudel aladel osales ka Emma Kinnunen. Nendest veelgi rohkematel aladel (17) lõi kaasa Maris Praats ning 18 alal jõudis osaleda Epp Jalakas. Meestest oli kõige aktiivsem Talis Susi 17 osaluskorraga ning valiti ka akadeemia kõige väärtuslikumaks osalejaks. Meeste aktiivsuselt järgnesid Rait Kivi 16 ja Robert Põldoja 15 alaga. Tunnustust väärib ka Raido Liitmäe 14 osaluskorraga, kusjuures paljudel aladel saavutas ta akadeemia võistlejatest kõige kõrgema tulemuse.

Korraldamise peavastutus oli Angela Söödil ning koos teiste ÜE liikmetega tuli see edukalt välja. Meie telk paistis silma, inimesed olid rõõmsad ja nagu lõpetamisel kommenteeriti, siis olid paljud teiste kõrgkoolide inimesed meie kooli üle kadedad, et kõik tundus nii kenasti laabuvat. Muidugi nõudis selline organiseerimine, ka vee, spordijookide ja puuviljadega varustamine ning vaba aja tegevuste pakkumine, suurt tööd ning toetajate panust. Selle töö tunnustamiseks võiks järgmistel suvemängudel aktiivsuskoefitsenti tõsta, nii et iga kohaletulnu osaleks vähemalt 4-5 alal. Valik on ju rikkalik. Praegu oli akadeemia võistlejate keskmine aktiivsus osaleja kohta 5,3, millega jäime aktiivsuskarika arvestuses 5. kohale. Aktiivsuskarika võitis seekord Kaitseväe Akadeemia keskmiselt 7,3 osaluskorraga.

Ylispordi üritused on muutunud väga populaarseks ning kuna kohtade arv neile on piiratud, tuleks juba varakult planeerida osalemist nii sügisesel pallimängude nädalalõpul, talimängudel kui ka järgmise aasta suvemängudel. Ja muidugi jätkata suviste treeningutega, et võimalikult hea vormiga võistlustulle tõtata. Täpsemalt saab ylispordi võistluste kohta lugeda ylisport.ee lehelt.