Uudised

Siseturvalisuse tagajate ridadesse lisandus 300 uut liiget

aktus

Täna, 22. juunil,  toimus Alexela Kontserdimajas Sisekaitseakadeemia lõpuaktus. Sisekaitseakadeemia kolledžite juhid ja sisejulgeoleku instituudi juhataja andsid üle magistri- ja kõrghariduse diplomid ning kutseõppe lõputunnistused uutele siseturvalisuse valdkonna ametnikele. Lõpetajaid oli tervitama tulnud siseminister Lauri Läänemets. Kokku sai diplomi 300 lõpetajat.

„Mina ja kogu Eesti tänab teid, et olete leidnud sisemist tugevust ning astunud julge sammu ja valinud endale eriala, mis muudab kõikide inimeste elu Eestimaal ning tagab meie riigi püsimise. Uskuge, see on midagi erilist! Sisekaitseakadeemia strateegia uus visioon järgmiseks kümneks aastaks on olla targa turvalisuse arengupartneriks. See tähendab, et akadeemia pingutab tulevikus veel rohkem, et olla teie arengu toetamisel teie heaks abiliseks. Et aidata teil valida karjääriteed ning loomulikult toetada erinevate õppimisvõimalustega,“ sõnas rektor Kuno Tammearu oma kõnes lõpetajatele.

Aktusele eelnes traditsiooniline tammepuu istutamine 18. juunil akadeemia Tallinna õppekeskuse territooriumile. Esimene tammepuu istutati akadeemia õppehoone ette 12. oktoobril 1992 akadeemia õppetöö alguse puhul. Iga-aastane tamme istutamise traditsioon sai alguse aga 1996. aastal, kui akadeemia lõpetas esimene lend. 

Tänasel aktusel anti üle ka mitmed stipendiumid. Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu andis üle stipendium parima lõputöö eest. Parimaks rakenduskõrgkooli lõputöö kirjutajaks 2024. a valiti Sofija Fisher Sisekaitseakadeemia finantskolledžist. Sofia kirjutad lõputöö teemal „Kanepi legaliseerimisega kaasnevad ühiskondlikud kasud ja kulud Eestis“, töö juhendaja Indrek Saar.
Lisaks anti üle kolmandat korda Siseministeeriumi ja Sisekaitseakadeemia koostöös sisekaitseõppe stipendiumid parimatele gümnasistidele. Sisekaitseõppe stipendiumi pälvis 10 gümnasisti.

Veel 1. juulini kestab Sisekaitseakadeemias ka uute õppurite vastuvõtt ning kõik, kes soovivad siseturvalisuse valdkonnas karjääri alustada või seda edendada, on oodatud kandideerima! Lisainfo SIIN.