Uudised

Sportlased said kevadsemestri stipendiumid

Sofia Kosareva foto

Sofia Kosareva saab spordistipendiumi neljandat korda.                                           Foto:Ilmar Saabas

 

1. aprilli stipendiumikomisjoni otsusega eraldatakse semestri spordistipendium 12 kadetile.

Ehkki 2020. aastal jäid paljud suuremad spordiüritused ära ning mitmed on edasi lükatud, teevad meie sportlased trenni ning valmistuvad järgmisteks võimalikeks võistlusteks, mistõttu jätkame akadeemia semestri spordistipendiumide eraldamisega, et kaasa aidata õpingute ja sportimise paremale ühendamisele.

Seekord said maksimummääras toetuse (700 eurot) juba praegu Eesti koondisesse kuulujad või käesoleval aastal koondise eest võistlemiseks valmistujad, teistele jagati toetusi veidi väiksemas summas.

Rõõm oli tõdeda, et spordialaliitude ja treenerite hinnangud akadeemia sportlastele on kõrged ning meie kadetid heade sportlike saavutustega.

PPKs sügisel õpinguid alustanud Airi Avameri on tulnud kordvalt Eesti meistriks lauatennises ning esindanud meie riiki ka tiitlivõisltustel. Õpingute ajal on ta juba jõudnud akadeemiale tuua esikoha üliõpilaste lauatennise meistrivõistlustelt.

Sofia Kosareva (PPK) on Eestit esindanud korvpallis ning semestri spordistipendiumi saanud kõikidel õpinguaja semestritel. Tema sportimisest ja õpingutest näete ülevaadet SIIN.

Rahvusvahelisteks võistlusteks valmistuvad ka akadeemia 2020. aasta parimaks meessportlaseks valitud Robert Põldoja (finantskolledž), kes on uundanud korduvalt enda vanuseklassi tõstmisrekordeid, Indra Kutser, kes parasjagu treenib rattasõitu välislaagris ning Teele Utsal (mõlemad PPK), kes osaleb käsipallikoondise laagrites ning on korduvalt võitnud parima mängija tiitleid.

Semestri stipendiumid said ka akadeemia sporti väärtusliku panuse andnud jalgpallur ja viimasel aastal akadeemia üliõpilaste spordielu vedanud Angela Sööt (JK), võrkpallurid Kardo Liitmäe (FK) ja Kajar Kivioja (PÄK), maadleja Ardo Pajur, kes viimati esindas edukalt akadeemiat ka sisesõudmises, triatleet Kaarel Trepp, jõutõstja Peeter Luga ja kergejõustikane Sten Erik Tomingas (kõik PPK).

Õnnitleme spordistipendiaate tunnustuse puhul ning soovime edukat ettevalmistust järgmisteks võistlusteks!