Uudised

Tunnustati akadeemia aasta sportlaseid 2023

autasu

Sisekaitseakadeemias on alates 2000. aastast valitud aasta sportlaseid ning viimastel aastatel on saanud traditsiooniks tunnustused üle anda Eesti vabariigi aastapäeva pidulikul rivistusel, nii tehti ka seekord, 22. veebruaril.

2023. aasta sportlase nominentideks naisõppurite kategoorias olid politsei- ja piirivalvekolledži esmakursuslane Nataly Langerbaur (fotol), kes on saavutanud iluuisutamises auhinnakohti nii Eesti meistrivõistlustel kui rahvusvahelistel võistlustel ning olnud MK etapil 10. kohal; päästekolledži lõpukursuslane Anete Siman, kes tuli  medalikohtadele ja esikuuikusse nii Eesti meistrivõistlustel kui SELLi mängudel sprindidistantsidel, sai alavõidu ja teise kohta jõustruktuuride mängudel ning esindas akadeemiat mitmekülgselt veel paljudel muudel spordialadel ja Eliise Luks – politsei- ja piirivalveolledži esmakursuslane, vanuseklassi auhinnakohtade võitja Eesti keskmaajooksu võistlustel, politsei ja akadeemia meister krossijooksus ja üliõpilasmeister 3x3 korvpallis. Aasta sportlaseks valiti Nataly Langerbaur.

Naisõppurite seas oligi aasta sportlase tiitlile kõige suurem konkurents ning väärikate kandidaatidena olid üles seatud ka Eesti jäähoki koondislane Emilia Koger, SELLi mängude ja jõustruktuuride mängude medalivõitja kergejõustiklane Jeližaveta Mišina, laskmises mitmekordne Eesti meister ja MMil võistkondlikult 4. koha saavutanud Katrin Smirnova, jalgpalli koondisesse kuuluv Victoria Vihman, jalgpalli Eesti KV võitja ja Balti liiga kolmandasse naiskonda kuuluv Sandra Liir, aerutamises, sisesõudmises ja jõutõstmises auhinnakohti noppinud Julija Varšavskaja, tuletõrjujate rahvusvahelistel võistlustel edu saavutanud Karen-Cristle Salupõld, suusaorienteerumises vanuseklassi koondisesse kuuluv Birgit Rõõm, suusatamises Eesti MV vanuseklassi meister, kõrghoone kuninga naiste arvestuse võitja ja mitmekordne politseimeister Anette Peltser, jõutõstmises jõustruktuuride mängude medalivõitja Siret Tara ja Ironmanil osalenud ning Eesti MV avaveeujumises auhinnakoha saavutanud Jaanika Aguraiuja.

Meesõppurite kategoorias saavutas valimiskomisjoni häälteenamuse vanglateenistuse kolledžis õppiv tõstesportlane Leho Pent, kes osales edukalt nii MMil kui EMil ja uuendas aasta vältel järjekordselt mitmeid Eesti rekordeid. Nominentidena tõusid esile ka Genes-Deivid Pikani ja Gregory Fenko PPKst. Mõlemad tulid üliõpilasmeistriks saalijalgpallis ja PPK-d esindades kolmandaks PPA jalgpalli MV-l, Genes-Deividile kuulus lisaks rannajalgpalli Eesti meistritiitel ning teine koht Eesti kulturismi meistrivõistlustel. Ta saavutas MMil klassikalises kulturismis 11. koha. Gregory võitis üliõpilaste võrkpalli meistrivõistlustel hõbemedali ning esindas akadeemiat ka muudel aladel nii üliõpilaste kui ametkondlikel võistlustel. Valimiskomisjonilt kogusid hea häältesaagi ka Eesti meister 3000 m jooksus ning auhinnakohtade võitja mitmetel keskmaajooksu aladel – Kalev Hõlpus ja Soome 1. divisjoni ragbi meister ning sumo- ja maadlusvõistluste medalivõitja Andre Astre.

Rahvahääletusel oli võimalik valida üks lemmiksportlane kõigi õppurite seast ning selles kategoorias saavutas võidu politsei- ja piirivalvekolledži õppur Genes-Deivid Pikani.

Paralleelselt õppurite seast parimate selgitamisega valiti aasta sportlased ka töötajate seast.

Naistest sai selle tiitli juba mitmendat aastat järjest päästekolledži tasemeõppe juhtivspetsialist Mirjam Vint, kes tuli enda vanuseklassi Balti meistriks 1500 m ja 5000 m jooksus, oli vanuseklassi kolmas Varssavi maratonil (3.03,22), püstitas isikliku rekordi 5 km (18,47) ja 10 km jooksus (38,29), võitis jooksus esikoha jõustruktuuride mängudel ja Kääriku suvemängudel.

Meestöötajatest valiti 2023. aasta sportlaseks samuti juba mitmendat korda vanglateenistuse kolledži järelevalve ja turvataktika õppetooli instruktor Raido Liitmäe, kes võttis eelmisel aastal auhinnakohti rahvusvahelistelt maadlus- ja crosstrainingu võistlustelt, paljudelt vanglateenistuse võistlustelt ning tuli maadluses ka üliõpilasmeistriks. Raido sai ka rahvahääletuse võitja tiitli töötajate kategoorias.

Rahvusvahelistel võistlustel osalesid töötajatest lisaks eelnimetatutele ka PPK korrakaitse õppetooli vanemõpetaja Raimo Kimmel discgolfis ning vanglateenistuse kolledži järelevalve- ja turvataktika õppetooli juhataja Ivo Kitsing kergejõustikus.

Rahvahääletusel andis enda lemmikute poolt hääli üle 200 osaleja. Täname kõiki hääletanuid ja tunnustame meie tublisid sportlaseid!

Aasta sportlase karikad kujundas ja valmistas Onwoods OÜ.