Uudised

Veebiloeng "Kremli välis- ja julgeolekupoliitilised hübriidtaktikad lääneriikide suunal desinformatsiooni indikaatorite põhjal"

ramon loik

3. aprillil kell 16-17 toimub Teams keskkonnas Ramon Loiki veebiloeng "Kremli välis- ja julgeolekupoliitilised hübriidtaktikad lääneriikide suunal desinformatsiooni indikaatorite põhjal".

Desinformatsiooni „disainimine“ ja levitamine on strateegilise sõjapidamise oluline meetod, mille eesmärk on kujundada ning kehtestada nende autori kavatsuste realiseerimiseks sobivaim inforuum. Reversiivse analüüsiga on desinformatsiooni trendidest võimalik tuletada nende autori võimalikke kavatsusi ja potentsiaalseid ründevektoreid erinevate hübriidtaktikate kavandamisel. Seega on vaenuliku mõjutaja poolt aktiivselt kujundatav inforuum üheks oluliseks indikaatoriks tema võimalike järgnevate sammude prognoosimisel. Loengus vaatleme Ukraina sõja kontekstis mõningaid Venemaa välis- ja julgeolekupoliitilisi hübriidtaktikad lääneriikide suunal desinformatsiooni näitajate kaudu.
 

Ramon Loik on Sisekaitseakadeemia hübriidohtude analüütik, kelle peamine akadeemiline uurimisvaldkond hõlmab julgeolekupoliitikat ja integratsiooni Euroopa Liidus, eriti riikidevahelise sisejulgeoleku ja õiguskaitse koostööd. 


Osalemiseks palun registreerige end siin.

Sisekaitseakadeemia loengusarja „Turvaline Eesti“ sihiks on arutada turvalisuse erinevate aspektide üle.
 


turvalise eesti