Uudised

Victoria Vihman naases Põhjamaade politsei võistlustelt parima väravavahi karikaga

Victoria Vihman

Sisekaitseakadeemia õppurid osalesid 1.-7. juunil Rootsis Põhjamaade politsei jalgpalli meistrivõistlustel. Meeskond ja naiskond said mõlemad 5. koha. Meie õppur, Eesti koondislane ja FC Flora väravavaht Victoria Vihman pälvis turniiri parima väravavahi tiitli.

Võistlustel osalemise korraldas Eesti Politsei Spordiliit, toetasid PPA, Sisekaitseakadeemia ja Eesti Kultuurkapital.

Lisaks saab lugeda siit.

 

Käesoleval aastal 20. tegutsemisaastat tähistav Eesti Politsei Spordiliit (EPS) on praegu Põhjamaade Politsei Spordiliidu eesistujariik ning juhtimise perioodi on jäänud mitmeid suursündmuseid.

2023. aastal korraldasime  Eestis kaks Põhjamaade politsei meistrivõistlust - maratonis ja võrkpallis.

Lisaks juba toimunud jalgpallile lähetatakse 2024. aasta septembris meie politseisportlased Taani orienteerumisvõistlustele. Akadeemia kadette on kaasatud kõigile võistlustele. Osalejaid on olnud nii politsei- ja piirivalvekolledžist kui ka teistest kolledžitest nende õppurite seast, kes tegutsevad abipolitseinikena.

Sellised võistlused on kõrgel tasemel sportijatele heaks väljakutseks ning võimaluseks luua ja tugevdada spordi kaudu suhteid Eesti ja teiste riikide ametikaaslastega. Politseispordi ja sportlaste kohta saab siit kuulata Vikerraadio spordipühapäeva saadet, milles osalesid akadeemia vilistlased - olümpiapronks Allar Raja, PPA peadirektor Egert Belitšev ja kolmekordne Põhjamaade politsei maratonimeister Kaisa Kukk.

Sisekaitseakadeemia spordijuht Epp Jalakas, kes on aastaid tegutsenud ka EPS aseesimehena, on sageli saanud koos sportlastega rõõmustada heade saavutuste üle. "Kindlasti on Allar Raja suur eeskuju sellest, kuidas pikka aega väga head sportlikku taset hoida ning oleme EPSi juhatusega talle tänulikud, et ta olümpiaettevalmistuse kõrvalt jõuab ka politseisporti vedada. Samas ei saa me tegutseda tugeva järelkasvuta. Akadeemiast on järjest tulnud rahvusvahelistel võistlustel osalejaid. Me toetame sportlaseid ja spordiga tegelemist nii sisseastumisel antavate tippspordipunktidega, sportimisvõimalustega akadeemia asukohtades kui semestri spordistipendiumitega. Loodame uuest vastuvõtust konkurente praegustele tudengitele ning täiendust akadeemia võistkondadesse üliõpilaste ja ametkondlikel võistlustel. Kandideerimisavaldusi saab esitada 1. juulini."

 

Foto: Rootsi Politsei Spordiliit