Uudised

Võitsime jõustruktuuride mängudelt palju medaleid

100 m jooks

Sisekaitseakadeemia osales seekord 30.-31. augustil Käärikul peetud jõustruktuuride mängudel väikese delegatsiooniga, aga sellele vaatamata võideti arvukalt medaleid ning suurte asutuste arvestuses toodi üldkokkuvõttes ära 4. koht.

Õppeaasta ja praktikate alguse tõttu tavapärasest väiksema seltskonnaga võistlustele minnes ei saanud akadeemiast seekord osalejaid välja kõigile aladele, aga mõned tipud olid kohal. Näiteks tõmbasid kaasaelajaid meie naiskergejõustiklased Anete Siman ja Jelizaveta Mišina (fotol), kes võtsid kaksikvõidu 100 m jooksus ning andsid meestele esimesena üle ka Suur-Rootsi teatejooksu vahetuse, Jelizaveta võidutses lisaks ka kaugushüppes, Anete sai teise koha kuulitõukes. Meestest sai 100 m jooksus hõbeda Genes-Deivid Pikani.

Mirjam Vint oli maastikujooksul naiste üldjärjestuses teine ja enda vanusegrupi võitja, Lorely Kõrvel sai teise koha orienteerumises. Samuti said discgolfis enda vanuseklassides hõbemedalid Raimo Kimmel ja Irma Jäe. Hõbemedal riputati kaela ka Siret Tarale jõu kahevõistluse korraliku punktisumma eest. Kolmandaks tuli meie meeste rannavõrkpalli paar Artur Pärtel ja Madis Parrol.

Kõvasti toetust kogus neljandaks jäänud akadeemia köieveovõistkond, kes ühel tõmbekorral suutis alistada suurema massiga hilisemad ala võitjad PPAst. Neljandaid kohti oli veel - näiteks Triin Melnik orienteerumises, Anette Peltser maastikujooksus ja meie tänavakorvpalli naiskond (Violetta Pohlasalu, Annika Raun, Elis Erlich ja Polina Kiritšenko).

Üldarvestuses saadud neljandat kohta hindab spordijuht Epp Jalakas kõrgelt. "Õppeaasta alguses üldse kedagi Käärikule võistlema saada tundus hullumeelse projektina, aga lõpuks suutsime 37 osalejaga ka arvukama koosseisuga võistkondadele parajat konkurentsi pakkuda. Muidugi jäi suurelt osalt kasutamata esmakursuslaste potentsiaal, aga loodame, et nad kerkivad aktiivselt esile juba järgmistel ametkondlikel ja üliõpilasvõistlustel," kommenteeris ta.

Suurte asutuste arvestuses tuli taas võitjaks Politsei- ja Piirivalveamet, teise koha sai seekord kaitsevägi ja kolmanda vanglateenistus. Väiksemate, alla 500 töötajaga asutuste seas võidutses SMIT.

Seekordsed mängud korraldasid Maksu- ja Tolliamet ning Prokuratuur, kahe aasta pärast on korraldusjärg jälle esimeste mängudega alustaja, PPA käes.

Täpsemalt võib tulemustega tutvuda jsport.ee.